Wpis z mikrobloga

Skąd Konfederacja i PiS mają tyle kasy na propagandę? Od kiedy jest nowy rząd, na Wykopie jest śmietnik gorszy niż przed wyborami. Teraz wciska się ludziom kit o 100 obietnicach Tuska. To ja się pytam ile obietnic wyborczych spełnił PiS, a ile spełniła Konfederacja? Koalicja Obywatelska nie ma większości do samodzielnego rządzenia i układając się z innymi partiami musi iść na kompromisy. Sama nie ma większości, tak jak większości nie ma PiS i większości nie ma Konfederacja. Ile obietnic wyborczych zrealizował PiS, a ile zrealizowała Konfederacja? Jeśli rozliczamy z obietnic wyborczych, to rozliczajmy po równo wszystkie partie.

Wszystkie partie równo obiecywały i żadna nie mówiła, że jest bardzo wiele warunków, by móc spełnić te obietnice, a w obecnej sytuacji zapewne się nie uda, wszystkie mówiły jednym głosem, zagłosuj na nas to będą zmiany. Wyborcy PiS-u nie doczekali się realizacji obietnic wyborczych, wyborcy Konfederacji także nie.

Koalicja Obywatelska nie ma samodzielnej większości. Prezydent robi wszystko na przekór nowej koalicji rządzącej. PiS oszukiwał w sprawie budżetu.

Ja osobiście jestem zadowolony z tego, co do tej pory zrobili, w sumie dokładnie tego oczekiwałem. Czy to rząd moich marzeń? Nie, ale jest sto razy lepszy od poprzedników. 3 miesiące to mało czasu, zwłaszcza po tym bałaganie, jaki zostawili PiSowcy. Dziwią mnie tylko ludzie, którzy łykają tę PiS-owską propagandę o 100 obietnicach jak pelikany, chyba nie pamiętając już, jak wyglądały PiS-owskie rządy.

#sejm
#polityka
  • 7
@Konfederusiusz: PIS ma kasę z 8 lat rządzenia z łupienia i łapówek za kosmate wizy. Po co im było KPO jak mieli kasę.... teraz dalej dostają kasę z budżetu ale mniej. Czy ja wiem czy gorzej ? Przed wyborami mieli TVPIS a teraz kanapową TVR i inne mniejsze stacje
Lewica wiadomo jest sporo bananów i frustratek, PO bądź co bądź rządziło ponad 8 lat, PSL nie umie w propagandę a Konfa
Teraz wciska się ludziom kit o 100 obietnicach Tuska. To ja się pytam ile obietnic wyborczych spełnił PiS, a ile spełniła Konfederacja?


@Konfederusiusz: O ile wiem, to krytyka nie dotyczy tego, że Tusk w ogóle nie spełnił obietnic, tylko tego, że nie spełnił ich w ciągu 100 dni. Krytycy czepiają się właśnie tych szumnych zapowiedzi przedwyborczych, żę da się to wszystko spełnić przez pierwsze sto dni rządów - przecież wystarczyło nie