Wpis z mikrobloga

#studia #studbaza #edukacja #stypendia
Siema mireczki. Jako iż planuję wrócić do studiowania to mam takie pytanie. Jak to jest z stypendium socjalnym?

W 2021 roku zacząłem studia na pracy socjalnej na UWr, które rzuciłem po pierwszym roku, gdyż kierunek był nie dla mnie (nie chcę się rozpisywać o historii wyboru tego kierunku, był to w gruncie rzeczy przypadek) i pobierałem już wtedy socjal, gdyż moi rodzice nie byli w stanie mi ani trochę pomóc. Gdzieś czytałem, że niby pomoc należy się max. 3 lata od rozpoczęcia studiów, czyli w moim przypadku wypadało by to do września 2024, lecz ja przez te lata nic nie studiowałem.

Czy jest opcja bym jeszcze z tego stypendium skorzystał, o ile się łapię dochodowo?
  • 18
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: @SzybkiBLN: k*rwa, zainteresowałem się tylko tematem, bo nigdy nie wiadomo, czy jakbym zaczął studia (o ile tutaj w Poznaniu znajdę interesujący mnie kierunek) to dałbym radę pogodzić je z robotą, którą mam teraz, nie mówiąc o czymkolwiek innym, bo zanim zacząłem robotę tutaj to lekarz nie wyraził zgody na pracę nocną.
Niby z Konfucjusza (interesuje mnie właśnie sinologia, ale na nią na 99% się nie dostanę) mam 10 minut
  • Odpowiedz
Też k*rwa nigdzie nie mówię, by rzucić robotę bez powodu. Piszę, że zaczynam o 15:30, bo dla mnie to wygodna godzina (im wcześniej tym dla mnie lepiej) i za razem zerowa w kwestii rozpoczęcia, ale czy ja przyjadę na 16, 18, czy 20 (może z tym trzecim przeginka) to mój interes, ma być zrobione i tyle
  • Odpowiedz
@JuanPablitoSegundo_2137: o, widać już małe podwalinki pod comiesięczną akcję "anony, ja już nie daję rady, jest mi wstyd ale muszę znowu założyć zbiórkę bo nie uwierzycie, ale mój partner biznesowy mnie oszukał na pieniądze które mu pożyczyłem, jednocześnie nie mogę pracować w Dino bo jest jedno w Poznaniu a ja mam do niego 30 kilometrów, a książeczkę sanepid to nie załatwiłem bo akurat było laboratorium zamknięte, mówię wam anonki, ja mam
  • Odpowiedz
@SzybkiBLN: @Przypadkowy Gość pochodzi z ubogiej rodziny, jego rodziców w ogóle nie stać na wsparcie edukacji i jeszcze #!$%@? po zajęciach, żeby się w ogóle utrzymać, ale nieee nie zasługuje na nic, bo "nierób" i "lamus"
A jak jakiś oskarek z dzianymi starymi tylko baluje i nic nie musi robić, bo dostaje kasę na każde zachcianki, to już jest niby ok? xD
  • Odpowiedz
@cocklush69: chłopie, zbiórki nie robię teraz i nie mam zamiaru. Miałem w głowie jeden cel, nawet nie dla siebie a dla różowej, ale wiem, jak bardzo skończony jestem w tej kwestii i że nawet na rower dla osoby przewlekle chorej (nie dla mnie, broń boże) nie zebrałbym złotówki, a też ona go nie chce bo nie ma gdzie trzymać. Jutro, jak ogarnę dyszkę to jadę do tego Dino, bo mam spotkanie,
  • Odpowiedz
Zaraz niektorzy mnie znowu zjadą za chęć czerpania socjalu, ale myślę nad złożeniem papierów na prawo jazdy z programu aktywny powiat (nie wiem, jak to lepiej nazwać), gdzie osoby niepełnosprawne uzyskują dofinansowanie w kwocie 90% ceny kursu (nie wiem, czy się łapie w to też egzamin i lekarz) a potem kupno jakiegoś gruchota pokroju E36 (chodzi o wiek, j*bać BMW)
  • Odpowiedz
@JuanPablitoSegundo_2137: przecież masz 11 sklepów Dino bliżej niż ten z Pobiedzisk, co ty wymyślasz.

No i pamiętaj, że jak załatwisz już książeczkę sanepidu żeby pracować w Dino, ja ci mogę załatwić pracę gdzie będą ci płacić dniówki jak będzie trzeba( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cocklush69:

przecież masz 11 sklepów Dino bliżej niż ten z Pobiedzisk, co ty wymyślasz.

Składałem na każde Dino, gdzie szukają kogoś do roboty z orzeczeniem, bo już kiedyś robiłem tam (nie w tej placówce) i po odejściu przez mobbing szukałem czegokolwiek to jak szukali bliżej, ale bez to usłyszałem odmowę, bo "to praca dla osób bez orzeczenia", a telefon dostałem z tego Dino
  • Odpowiedz
@JuanPablitoSegundo_2137: tej, ale tych dino szukajacych z orzeczeniem o niepelnosprawnosci jest kilkanascie, jakim cudem myslisz ze praca w dino w POBIEDZISKACH moze byc rozwiazaniem? Wiadomo ze nie bedziesz tam jezdzil 40 kilometrow na rowerze ( xD ), wiadomo ze kazde rozwiazanie jest lepsze, wiadomo ze chociazby ja, kiedy oferowalem ci prosta prace pomoc kuchni/zmywak, to lepsza opcja niz ta xD Wiadomo ze bedziesz musial zakladac zbiorki bo nie dajesz rady tak
  • Odpowiedz
@cocklush69: mordo, chyba już usunąłem maile "dzięki za wysłanie CV do Dino w XYZ", ale było tego z 15. Dostałem telefon z POBIEDZISK i chciałem jechać, nawet jakbym miał tam nie robić. Na tą chwilę mam pół etatu z umową do końca roku i szukam czegoś innego i tak, nawet jeśli to miałoby być drugie 1/2 etatu lub mniej, a Dino to sieć, w której już pracowałem i poza kierownictwem akurat
  • Odpowiedz
@cocklush69: ale zamknijmy ten temat, pi*rrdolę i nie jadę raczej tam. Czekam za wiadomością od kuzynki, czy będzie miała dyszkę pożyczyć bym dojechał pociągiem, ale koszta dojazdu to +-500 zł na miesiąc, więc chyba nie warto.
Jak się ogarnę z tą robotą, co mam teraz to wezmę się za ksiażęczkę i się odezwę do Ciebie, prawdopodobnie albo pójdę nawet do j*banej Żabki, byle nie McDonalds czy inna knajpa.
Jakbym się nie
  • Odpowiedz