Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak bardzo nasrane we łbie trzeba mieć, żeby cieszyć się z tego, że zwykli ludzie, którzy poszli na koncert, zginęli w zamachu terrorystycznym. Mam wrażenie, że niektórym rusofobia tak bardzo przeżarła umysł, że bardzo chętnie by kogoś zamordowali tylko dlatego, że jest z Rosji.

#ukraina #rosja
  • 62
  • Odpowiedz
Nie wiem jak bardzo nasrane we łbie trzeba mieć, żeby cieszyć się z tego, że zwykli ludzie, którzy poszli na koncert, zginęli w zamachu terrorystycznym. Mam wrażenie, że niektórym rusofobia tak bardzo przeżarła umysł, że bardzo chętnie by kogoś zamordowali tylko dlatego, że jest z Rosji.


@motilal:

po 1 - to nie wojna Putina tylko wojna Rosjan
po 2 - ci "zwykli ludzie" w większości popierają tę wojnę i popierają mordowanie
  • Odpowiedz
jak bardzo nasrane we łbie trzeba mieć, żeby cieszyć się z tego, że zwykli ludzie, którzy poszli na koncert, zginęli w zamachu terrorystycznym


@motilal: Ja się martwię tylko za te 20%, które zginęło, bo statystyczna reszta popiera putlera i mordowanie Ukraińców. Też mam "nasrane", czy może być?
  • Odpowiedz
@bluzgajacy: a co z pozostałymi 26%,stosowanie odpowiedzialności zbiorowej na zasadzie tego że ich przywódca rozpoczął wojne jest moralnie złe ja też bym chciał aby rosja jak najdalej europy sie trzymała ale cieszenie się że śmierci losowych ludzi jest żałosne
  • Odpowiedz
@motilal: Życia swoich obywateli nie szanuje ich prezydent więc dlaczego my mamy szanować i im współczuć. Poza tym:
1. Ich społeczeństwo w większości popiera wojnę napastniczą,
2. Ich armia dokonuje systematycznego ludobójstwa.

HURR DURR "nie każdy tam popiera agresję na Ukrainkę, to odpowiedzialność zbiorowa" - ale mógł coś zrobić lub wyjechać z rosji, bo od ponad 20 lat żyje w państwie terrorystycznym i chyba dobrze się z tym czują. Zresztą, tok
  • Odpowiedz
@motilal: Zabijanie żołnierzy - ok. Zabijanie cywili - nigdy nie wiadomo czy ten cywil był za wojną, był neutralny czy przeciw (aktywnie lub biernie)

Na jednym publicznym kanale tg widziałem jak robiono sobie jaja z zabitych cywili, coś uważam że ta wojna wyrządza za duże szkody mózgom ludzi

Ten sam poziom co mówienie "dobrze tak było żydom", "dobrze tak było palestyńczykom" - po obu stronach jak na razie giną głównie cywile
  • Odpowiedz
@motilal Poczytaj Pikabu. To nie tak że marzy o zabiciu nas. Oni po prostu po kilku miesiącach propagandy zaczną uważać, że zabicie nas jest usprawiedliwione, bo "chcieliśmy do NATO" , bo sami wybraliśmy Zachód zamiast sąsiedniego "mocarstwa", a w ogóle to ich nie lubimy więc czego się niby spodziewaliśmy?

Dokładnie to wczoraj pisali o Ukraińcach kiedy jakiś odklejeniec próbował nieśmiało porównać ilość ofiar w tym zamachu do ofiar wojny.
Jak im Putin
  • Odpowiedz
@Corranh:

Poczytaj Pikabu


To tak jakbyś poradził komuś poczytać Wykop, aby zrozumieć stosunek przeciętnego Polaka do Rosjan. W tym wątku najchętniej plusowane komentarze odmawiają Rosjanom człowieczeństwa i zestawiają z rybikiem cukrowym - oto, jakie indywidua przyciąga ten portal. Najbardziej przesiąkniętych jadem frustratów. Dlaczego na Pikabu miałoby być inaczej?
  • Odpowiedz
@motilal Śmiem twierdzić że większość narodu rosyjskiego od ponad dwóch lat cieszy się jak jakaś rakieta walnie w blok mieszkalny na terenie Ukrainy przez co zginą Bogu winni obywatele. Wystarczy wejść na telegram i kanał związany z wojną i poczytać komentarze. To Rosja w 2014 zaczęła wojnę i teraz mają konsekwencje swoich terrorystycznych działań. Także rusofobia nie wzięła się znikąd.
  • Odpowiedz
@motilal: tak. Oni otwarcie mówią o tym że trzeba nas zniszczyć to czemu ktokolwiek z nas miałby nad kimkolwiek z nich się litować. Dopiero wczoraj była wrzucona sonda uliczna gdzie Rosjanie mówili otwarcie o zabijanu Polaków
  • Odpowiedz
@motilal to jest piękny przykład że generalizacje i szufladkowanie to mechanizm ewolucji, dzięki któremu ludzie wiedzieli ze jak coś ma duże zęby to nie wolno tego głaskać.
Dziś nam się wmawia że to zły mechanizm, stosując przy tym podwójne standardy. Z jednej strony można się cieszyć że gdzieś tam na imprezie u ruskich zmiotło z planszy niewinnych ludzi, z drugiej opłakiwać ofiary nalotów na Ukrainie. Podobnie z wmawianiem opinii publicznej że kobiety
  • Odpowiedz
że zwykli ludzie, którzy poszli na koncert, zginęli w zamachu terrorystycznym.


@motilal: poczytaj sobie jak było za czasów 2ws, zwykli Niemcy sobie żyli obok obozow nie wiedząc co się tam działo, dotarło do nich dopiero jak zobaczyli. Ruscy też musza zobaczyć jak wygląda wojna.
  • Odpowiedz
74% rosjan popiera wojnę na ukrainie. Niech zasmakują troche tego, co zapewnili ukraińcom i co popierają.


@bluzgajacy: patrząc po „wynikach” wyborów prezydenckich trzeba mieć niezłą odklejke by wierzyć w jakiekolwiek sondaże z tego kraju xD tym bardziej kiedy za złą odpowiedź można trafić do łagru
  • Odpowiedz