Wpis z mikrobloga

@Coxex: Jakbyś mógł wskazać jakieś alternatywy? Najlepiej kilka.

Plucie do ryja to też dość ciekawa metafora. Czy mogę prosić o jakąś metaforę opisującą wywracanie stolika przez przybudówkę Pisu?
  • 0
@Dragonan: A co to ma wspólnego z moim spostrzeżeniem? To, że na razie wydaje się być lepiej niż było, nie oznacza że jest idealnie i nie można krytykować rządu bo inaczej się jest Matecki/kryptopis. A odnoszę wrażenie po niektórych tutaj, że traktują Tuska i całą ekipę KO jak złotego cielca.
@Coxex: Problemem jest sposób w jaki niby krytykujesz rząd poprzez ubliżanie wyborcom. Kolejnym najważniejszym problemem jest treść twojej krytyki, która do niczego ważnego się nie sprowadza.
Tuska plującego im do ryja traktują jak orzeźwiajacy deszczyk w upał


@Coxex: możesz rozwinąć jak Tusk pluje mi do ryja nie mówiąc nic o żadnym ze stu konkretów? A jeżeli nie jesteś w stanie to powiedz, co motywuje Cię, żeby tak olbrzymią grupę ludzi poniżać poprzez mówienie, że ktoś im pluje do ryja?

Kulturalnie proszę o odpowiedź.
  • 0
@Dragonan: Ale ja nie krytykuję rządu tylko część wyborców, a właściwie wyznawców, którzy wydają się nie tolerować jakiejkolwiek krytyki rządu.

@malinq: nie mówiąc nic o 100 konkretach (których część np. refundacja znieczulenia przy porodzie, nie ruszono w zasadzie z lenistwa):
- w ramach walki z niepotrzebnym wyrzucaniem pieniędzy wypłacono w ministerstwach przynajmniej 12 milionów złotych nagród (a to tylko w tych, które się przyznały)
- w ramach walki z nepotyzmem
  • 0
@malinq:

Nagrody: https://tvn24.pl/biznes/pieniadze/rzad-donalda-tuska-nagrody-w-ministerstwach-blisko-13-milionow-zlotych-nagrod-po-powolaniu-w-siedmiu-ministerstwach-st7821362#:~:text=Ministerstwo%20Edukacji%20Narodowej,23%20656%2C86%20z%C5%82%20brutto.

Rodzinki w spółkach:

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Rynku Rolnego i Agencja Nieruchomości Rolnych całkowicie obsadzona na nowo PSLem (jakoś bez echa w mediach, wpisz w google skład zarządu - łącznie 12 osób bezpośrednio z PSL). Oprócz tego:

Grzegorz Karpiński - Przewodniczącym Rady ds. spółek z udziałem Skarbu Państwa
Magdalena Roguska - PWPW
Emilia Wasilewską i Ewa Patalas - Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Tomasz
@Coxex córka Róży Thun to nie ten temat, w którym zwolnili ja, bo była medialnym strzałem w stopę, ale w praktyce miala doświadczenie i kompetencje na to stanowisko?

Nagrody - po kilka tysięcy złotych, a największa dla gościa który przepracował 40 lat w resorcie. Faktycznie, biorąc pod uwagę inflacje powinni żreć gruz. Brak odpowiedniego wynagrodzenia na pewno nie jest korupcjogenny xd

Nadal to wszystko w porównaniu do pisu to jest malutkie piwko.
  • 0
@malinq: No i to jest mój punkt - ty na szczęście jesteś normalny, ale gdy pojawia się jakaś krytyka, to argument jest „ale za PiSu było gorzej”, „my tylko chcemy żeby nie kradli tak jak PiS”, albo wyzywanie od PiSowców bez głębszej refleksji. Część to wyznawcy a nie wyborcy