Wpis z mikrobloga

Hej, czy ładujecie swoje telefony do 80% baterii, czy do 100%? Podzielcie się swoimi doświadczeniami. Posiadam iPhone 15 pro i tu mam taką opcję, niby tym ładuję do 80% od nowości lecz zdaje mi się, że bateria w tym telefonie to taka trochę porażka, ucieka procent, za procentem... a jak już włączę LTE to nie wspomnę. Oczywiście, gdy nieużywam telefonu to bateria trzyma, ale po to jest by używać jakieś social media, tiktok (chociaż zauważyłem, że on też baterię je w oczach podczas oglądania :D) chciałem poznać opinię innych, czy warto używać te 80 procent, czy do 100 ładować. Zapraszam do dyskusji #ios #apple #iphone
  • 20
@fiksbo: do 80-90%.
Ogolnie najbezpieczniejszy przedzial dla baterii to jakies 30-80%.
Czyli podłączasz do ładowania gdy ma 30% albo mniej i ładujesz 80-90%.
Najwiekszy blad jaki popelniaja ludzie to proba "formatowania" - stara sztuczka z czasow gdy były baterie niklowo-kadmowe
  • 0
@dam2k01: nie nie nie formatowałem co ty :) czyli to jednak prawda, że nawet lepiej jak doładowywać telefon w trakcie jak mamy np. 38 procent do 80, bezpieczniejsze rozwiązanie? :D
  • 0
@Squanto: no interesowałem się tym tematem, czytałem na forach i każdy piszę co innego, taka prawda. spoko nie odbieram to jako czepianie, sam mam mętlik w głowie jak go ładować dlatego też zapytałem :)
via Wypiek
  • 1
@pawel-wlodkowic byłem w iDream no i wziął bo mówi pierw że pewnie zabrudzony ale wychodzi i mówi że no czysty podłączył swoim kablem mówi no ładuje ale mówię do niego żeby ruszył kablem i telefon zaczął wariować rozłączać i łączyć z ładowarka i mówi że to takie coś to będzie wymiana telefonu na pewno na nowy ale kazał mi przyjść po świętach bo kogoś tam nie ma a co najlepsze telefon nagle