Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć Mirki,

Mam pytanie dla ekspertów z tagu #bron. Hipotetyczna sytuacja, ktoś ma w domu pistolet z czasu II Wojny Światowej w bardzo dobrym stanie, można powiedzieć, że jest to spadek po zmarłym dziadku. Ta osoba chciałby zalegalizować posiadanie takiej broni. Czy wyrobienie zezwolenia na posiadanie broni załatwi sprawę?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: grap32
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jeśli masz dokument potwierdzający legalne wejście w posiadanie, w tym wypadku testament albo coś, co potwierdzi, że to spadek to tak. Oddajesz broń do depozytu, wyrabiasz pozwolenie i odbierasz.
No chyba, że spadek dostałeś 20 lat temu, to dostajesz od 6 miesięcy do 8 lat za nielegalne posiadanie, bo takiej ściemy to nikt nie łyknie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja bym się skontaktował z prawnikiem, z takich typowo "broniowych" mogę polecić panów Lewi Masyk-Gola albo dr. Krzysztof Załucki, kontakty znajdziesz w necie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jeśli dziadek posiadał tę broń nielegalnie to nie ma legalnego sposobu jej zalegalizowania przez osobę prywatną.
Najwyżej możesz próbować oddać tę broń do jakiegoś muzeum, tylko nie wiem na ile anonimowo musi się to odbyć, żebyś nie miał żadnych problemów.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim @inshallah ponoć były jakieś przypadki, że ci co ZNALEŹLI na swojej posesji strzeladło z II WŚ je legalnie rejestrowali na siebie (no bo to była ich posiadłość, i nikt inny o posiadłość/broń nie pretendował)

tyle, że ten co znalazł i zgłosił na siebie to zdaje się już wcześniej miał pozwolenie na inną broń, i miał już jakąś wprawę co i jak załatwić
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: po co to legalizować? Nie lepiej zakonserwować i mieć na godzine W?

Znajdź tylko kogoś kto ma odpowiednie kulki i Ci załatwi paczkę albo dwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz