Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj w tym kebanolu kratowym na Bandura, muszę powiedzieć, że jest bardzo dobrze. Zresztą sami zobaczcie na zdjęcie mięsa. Niestety wieprzowo baranie było jeszcze niegotowe więc wziąłem kurczaka, ale na pewno wrócę jeszcze spróbować prawilną wersję.
Sosiki ekstra, szczególnie polecam curry, z mango był chyba na mój smak, i miętowo jogurtowy bodajże. Ten drugi to jest właśnie taki jak powinien smakować ten sos, odświeżający z wyraźnie wyczuwalną miętą. Właśnie to był zawsze mój zarzut w stronę Kebabów z mieszka, że te ich sosy takie jakieś nijakie są, niby miętowy brzmi zachęcająco, że będzie coś innego jak wszędzie ale w smaku nie było odzwierciedlenia. Tutaj duży plus. Fajny jest też ten placek to takie coś jakby pomiędzy tymi pitami arabskimi z hinduskich kebsów a tortillą, jest cieńszy od pity ale nie jest gumowy jak tortilla. U nas w Szczecinie coś takiego widziałem tylko na Sikorskiego jeszcze.

Oprócz tego sałata, pomidor, ogórek i papryczki świeże. do sałaty jeszcze są jakieś fancy listki i kiełki dodane żeby wyglądało zdrowo i kraftowo, nie wiem co to było xD Kapuchy chyba nie było.
W ofercie również jest ekstremalny sosik na bazie caroliny, niby było napisane 6mln, ja go wziąłem i dupy nie urwał, ale fajnie że jest opcja.

Na minus trochę cena, 34 za rollo, ale porcja jest dość spora. Wiadomo, nie jest to anakonda, ale nie jest też pożałowane i mięcha jest tam proporcjonalnie naprawdę dużo, więc koniec końców, uważam że to w miarę uczciwa cena za dobrą jakość.

Daje 8,2/10

#szczecin #kebab
krucjan - Byłem wczoraj w tym kebanolu kratowym na Bandura, muszę powiedzieć, że jest...

źródło: temp_file6161873804066196564

Pobierz
  • 18