Wpis z mikrobloga

Hejo, mam w głowie pomysł na apke mobilną, która może być full offline, no i jako że ogarniam js i react, to napisałbym to w react native. Na razie sobie kminie koncepcyjnie co i jak ogarnąć i pojawiła mi się taka zagwostka.

Zrobienie apki full offline z użyciem np. sqlite, wymusza stworzenie lokalnej bazy danych u klienta, of course. Z tym że jak ogarnąć update takiej bazy? Przykładowo:

Robie tabele Tasks, a w niej kolumne name, no i tak to sobie działa przez rok, a za rok chce zupdejtować apke, i dodać opis taska do tabeli, to jak to ogarniam? Mniemam że muszę po prostu u każdego wywołać jakies alter table, no i teoretycznie spoko, ale jeśli taki update znów bedę chciał zrobić, to potem znów muszę wykonac kolejne alter table? A co jeśli użytkownik wszedł raz do apki, zrobił kilka akcji, a potem wejdzie po 2 latach, jak zrobiłem 10 takich updejtów bazydanych? wszystkie takie operacje musze wykonywać iteracyjnie? nie brzmi to dobrze i pewnie są na to lepsze rozwiązania, tylko ja ich nie widze?

Pomożecie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Po prostu nie wiem jak zachować spójność bazy wśród wszystkich użytkowników aplikacji.

#programowanie #naukaprogramowania #javascript #reactnative #sql
  • 4
@Akke: rób log zmian w bazie z timestamp. I po połaczeniu apka podaje ostatni timestamp w swojej bazie i wysyłasz resztę co ma do zrobienia w celu aktualizacji.