Wpis z mikrobloga

Da się w tej sytuacji nadpisać kolor red kolorem blue, bez modyfikacji atrybutu style?
Chcę userStyle nadpisać jedno miejsce, i wygląda że to niewykonalne.
CSS @Layer (z małej litery l bo mi wykop zmienia na dużą) coś tam potrafiło zmieniać kolejność specyficzności stylu, ale chyba atrybutu style z !important nie pokonuje?
#css #html #webdev #frontend
look997 - Da się w tej sytuacji nadpisać kolor red kolorem blue, bez modyfikacji atry...

źródło: obraz

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@januzi: Wiem że zawsze się nie dało, ale ostatnie lata doszło kilka rozwiązań które coś tam więcej potrafią. Ale tego chyba nadal nie.
  • Odpowiedz
@look997: raczej się da, ale musiałbyś zwiększyć siłę selektora po lewej, której wartość to chyba 1000, także ta klasa wyglądałaby komicznie (+ !important)
  • Odpowiedz
@look997: nie napiszę bo nie znam struktury, ale jak masz spory DOM to teoretycznie może to wyglądać jak #jakiśdiv #innydiv .klasa #bla #bla .a.b.c [data-cośtam] .direct-parent > div { color: blue !important; } - jak masz za prostą strukturę to i tak się nie uda, ale mooooże nazbierasz tych selektorów
  • Odpowiedz
@Diamond-kun: masz rację, myślalem, ze wystarczy !important + siła selektora powyżej 1000, ale inline w praktyce chyba jednak nie ma przypisanej konkretnej wartosci, ktora można przekroczyć
  • Odpowiedz
@look997 dobra, wpadłem na bardzo zły pomysł. Zrób text-shadow np 10px niżej, bez rozmazania, żeby zrobił się z tego drugi napis, transformem przenieś całość elementu te 10px do góry, na wrapper daj overflow hidden, i będziesz miał tekst w dowolnym kolorze.

Ewentualnie jakbyś nie mógł wrappera dodać, to po transformie, obróć jakoś kolor tak, by ten czerwony był kolorem tła i znikł, a text-shadow kolorem którego chcesz.
Przez obróć kolor mam na
  • Odpowiedz