Wpis z mikrobloga

Mirki jestem przy przedłużeniu umowy na PRĄD z Tauron. Wiem, że było głośno swego czasu o ukrytych opłatach i zdzieraniu przy jakichś zbędnych usługach i nastawiałem się na polecaną "gołą" ofertę sprzedawcy.

Czytam jednak obecną ofertę i nie jestem jednak pewny czy aby zmiana obecnej oferty "Prąd z Serwisantem 24H" na "Oferta Sprzedawcy" będzie jakąś specjalnie zmianą na plus ¯\(ツ)/¯

"Prąd z Serwisantem 24H" to raptem 19.50 brutto a dostajemy:
- zniżkę 5% (względem taryfy sprzedawcy)
- bonus 78zł (jednorazowy)
- no i tą pomoc serwisanta (nie nastawiam sie na to, ale jak mówią lepiej mieć niż nie mieć).

Sprawa dotyczy M2 gdzie mieszkają 2 osoby, więc zużycie nie jest jakieś duże, ale pomijając ten bonus to 5% zniżki redukuje ten koszt 19.50 i pewnie zostaje z tego jakieś 10zł miesięcznie, za które mamy jednak ochronę serwisanta i pewne zabezpieczenie jeśli chodzi o sprzęty - warto aż tak od tego uciekać czy jest coś jeszcze czego nie widzę, że tak wszyscy idą na taryfe "sprzedawcy"?

#tauron #prad #energia #energetyka #rachunki #pytaniedoeksperta #kiciochpyta @TAURON
cebula12klocuch13 - Mirki jestem przy przedłużeniu umowy na PRĄD z Tauron. Wiem, że b...

źródło: tauron

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@cebula12klocuch13 Ale to jest opłata za serwisanta czy serwisant jest już w ramach opłaty handlowej? Bo jak to pierwsze to tym bardziej uciekaj w taryfę sprzedawcy bez żadnych opłat handlowych. Gdyby się nie opłacały to wszystkie firmy by nie próbowały tak ich ukrywać pod wszelkimi innymi usługami.
  • Odpowiedz
@cebula12klocuch13: Problem może polegać na tym, że tego serwisui nigdy nie będziesz potrzebował, bo wszystkie awarie, któe będziesz miał będą wykraczać za regulamin usługi, a zniżka 5% jest względem taryfy sprzedawcy, która jest lub będzie droższa niż taryfa podstawowa/urzędowa. Nigdy nie bierz żadnych taryf innych niż podstawowa. Poczytaj w tagu #energa i #tauron tutaj - było wiele wpisów tego dotyczących
  • Odpowiedz
erwisui nigdy nie będziesz potrzebował, bo wszystkie awarie, któe będziesz miał będą wykraczać za regulamin usługi, a zniżka 5% jest względem taryfy spr


@cebula12klocuch13: bierz taryfę sprzedawcy, nic innego
  • Odpowiedz
@cebula12klocuch13: W ubiegłm roku musiałem pierwszy raz w życiu udać się do lokalnego operatora(Też Tauron) . Próbowali wcisnąć coś podobnego jak Tobie ale poprosiłem o taryfę "urzędową". Nie żałuję, rachunki za prąd mam teraz śmieszne porównując do innych kosztów życia.
  • Odpowiedz