Wpis z mikrobloga

Rowerowe świry, czy jesteście mi w stanie polecić jakiegoś elektryka maks. do 8 tysięcy PLN – rzecz jasna używkę, hardtail oczywiście. Na co spoglądać aktualnie i czy bateria Boscha to mus? Wyjeździłem się na Treku z Alivio, podstawowymi Tektro i RockShoxem XC30 – nic więcej nie potrzebuje, ale może coś z Deore dałoby się ukręcić, bo to jednak nie 2018 rok xD #mtb #rower #ebike
  • 9
@L3mmy: Jeśli chodzi o komfort i odczucia naturalnej jazdy to polecam silniki brose, potem Yamaha, Shimano i Bosch. Jak masz 8 tysięcy na używkę to rozglądaj się za fullem.
@L3mmy: Z ciekawości, czemu hardtail? Ja z przyjemnoscia bym teraz przerzuci się na fulla w przypadku ebike. Wydawało mi się, gdzy przerabiałem swój, że full to niepotrzebna inwestycja. Pomylilem się po kilku latach;D na szczecie mało albo wcale ostatnio jeżdzę, wiec nie zmieniłem tego co mam.
Wydawało mi się, gdzy przerabiałem swój, że full to niepotrzebna inwestycja.


@JohnyArkad: Mam identyczny przypadek, skończyło się na tym że buduje nowy rower, w sensie kupiłem nową ramę i widelec, bo jednak przy większej prędkości hardtail średnio sobie radzi.
@Gozdziu @JohnyArkad @melba @Skillez_
O fulle nie trzeba przypadkiem jakoś szczególnie dbać? Sam chcę kupić dwa ebajki na sobotnie wycieczki z żoną do lasu, ale nie chce mi się potem spędzać godziny na wycieraniu napędu z piachu i błota.
Mamy dwa zwykłe hardtaile na rockshoxach. Utrzymywane w myśl zasady “błotko odpadnie na dziurach” i banglają już lata. O fulla trzeba jakoś wybitnie dbać?
@bagi1 większość rzeczy jest taka sama jak w hardtailu. Naped, wideł, kola, piasty itd. W fullu dochodzi zawias i damper, jedno i drugie ma o wiele większy interwał serwisowy niż reszta podzespołów. Więc owszem, jest dodatkowa rzecz ale nie jest to bardziej uciążliwe niż reszta.