Wpis z mikrobloga

Potrzebuję wyjaśnienia mi jednej rzeczy w IKBR. Chciałbym w podlagdzie portfolio mieć wiadomość ile zarobiłem % lub w pieniążkach na czymś od momentu zakupu akcji. Nie chodzi mi o wartości daily tylko od początku kupienia czegoś. Dla przykłady. Tydzień temu kupiłem cos za 100, dzisiaj warte jest 110, więc chce wiedzieć jaka zmienna dodać do kolumny w podglądzie, żeby pokazało mi te 10% od początku pozycji, nie o ile wzrosło mi dzisiaj (lub spadlo).

Czy to jest P&L %? Czy może unreqlized P&L? Bo trochę głupieje jak pisze w informacji o tej zmiennej na końcu wzmianka o Daily. Chyba, że powinienem szukac czegoś innego...

Dodatkowo przy całym portfelu mam p&l wyższe niż unrealized p&l ponad 2x. Mógłby mi ktoś powiedziec z czego to wynika?

#interactivebrokers #gielda #inwestycje
  • 2
@yaszuRa: p&l to daily
unrealized p&l to całkowity od momentu zakupu
p&l jest liczony każdego dnia od nowa od ceny zamknięcia bodaj after hours (nigdy tego dokładnie nie sprawdzałem) i może być wyższy niż unrealized jeśli masz jakieś pozycje na minusie, bo mając np -10% na pozycji robi Ci w dzień na 0 i unrealized p&l wtedy masz 0, a daily p&l +10% (w przybliżeniu)