Wpis z mikrobloga

Czy ktoś jest w stanie doradzić? Potrzebuję miesięcznie produkować około 200 takich kartonikowych pudełek z nadrukiem jak np pudełeczko polopiryny, z tym ze większe np 20x30x4cm Kompletnie nie znam się na #poligrafia a koszty zamówienia gotowych są wysokie, z racji małych nakładów konkretnych wzorów które potrzebuje.
Czy jestem w stanie samodzielnie poradzić sobie z takim drukiem? Pod jaka nazwa szukać papieru tego typu i jakie urządzenie/urządzenia potrzebuje? Czy może lepiej darować sobie problem i ciagle zamawiać?
#drukarki #druk3d #druk #komputery #praca
  • 12
@todobryruch: Pokaż przykład kartonika o jaki Ci chodzi, bo chyba źle Cię rozumiem.. Co ma do tego druk3d?

Żeby zrobić pudełko potrzebujesz:
- karton
- na niego nanosisz nadruk
- fajnie byłoby to zabezpieczyć folią, a więc laminować
- następnie wycinasz kształt wynikający z konstrukcji pudełka, robisz też przełamania
- później jest już z górki, bo składasz/sklejasz to wszystko do kupy.

Jak sam pewnie się domyślasz, potrzebujesz kilku urządzeń i człowieka
@todobryruch: Ciągle zmawiać, tylko nie po 200 szt. a większą ilość od razu. Czym więcej zamówisz, tym taniej wyjdzie za sztukę.

Chyba że masz dużo czasu, to kupujesz tekturę oraz kolorową drukarkę laserową będącą w stanie drukować na tekturze i wycinasz wydruki nożyczkami lub gilotyną długie, proste krawędzie a detale nożyczkami.
@pangolin: często zmienia się wzór, przez co o ile pudełeczka takie same to nadruki na nich inne
@t-tk https://www.tanie-leczenie.pl/polopiryna-max-500-mg-x-20-tabl-dojelitowych.html papier/tekturka ma być dokładnie takiej jakości jak to opakowanie, pod jaka nazwa szukać?
Czy do wycinania kształtu pudełka przed złożeniem taka maszyna będzie dobra? https://www.mediaexpert.pl/agd-male/prasowanie-i-pielegnacja-ubran/maszyny-do-szycia/brother-ploter-scanncut-cm300
Największy problem mam chyba z drukiem, bardzo duży wybór drukarek i każda do czego innego. Może mógłbyś podpowiedzieć jakim urządzeniem będzie najlepszy stosunek ceny/jakość.
@todobryruch: Nie robiłem tego nigdy na jednostkowych egzemplarzach. I byłbym zaskoczony gdyby urządzenie za 1500 zł poradziło sobie z wycinaniem na kartonie do pudełek, a pamiętaj, że wszelkie załamania musiałbyś wykonywać ręcznie.
Materiał jakiego szukasz to karton jednostronnie powlekany, gramatura pewnie 200g minimum.
Poszukaj drukarni cyfrowej w okolicy, raczej nie będziesz w stanie tego wydrukować taniej.
Co nie rozwiązuje problemu bigów (załamań) i wycinania kształtu.
@todobryruch szukaj drukarni z drukiem cyfrowym w kolorze. Offset odpada ze wzgledu na niskie nakłady. Cena byłaby kosmiczna. Następnie wykrawanie. Sztanca odpada bo jak zmieniasz pliki to koszty wykrojników by cię zjadły. Musi być ploter, one bigują i wycinają. No i na koniec to pudełko trzeba skleić więc jeszcze plus sklejenie albo wyślą ci bez a ty na tasiemkę dwustronną będziesz każde pudełko zamykał. Podłoże to tak jak ktoś wspomniał karton jednostronnie
@Stanley89: Przy tej samej siatce wykrojnika zmienia tylko grafikę. Ja akurat miałem tanią sztancę pod ręką i robiliśmy druk na cyfrze dla klientów z małymi nakładami.
@t-tk a jak zmienia grafikę tylko to luz. Można trzepać na wykrojniku. Ale lepsza opcja to tak zaplanować zamówienie żeby kilka grafik wykroić na raz to zmniejszy koszty bo nie będzie dodatkowych narządów na maszynach
@Stanley89: Nakład 200 sztuk miesięcznie. Nie wiemy co ile zmienia się grafika. Jak dla mnie - jeden wykrojnik i z cyfry zamawiać sobie nadruk jaki potrzebny aktualnie.
Jasne, lepiej zrobić od razu zamówienie na 2000 sztuk ale podejrzewam, że OP nie ma pojęcia jakich pudełek będzie potrzebował za 2 miesiące.
Nie wiem jaką cenę dostał zainteresowany ale kombinowanie żeby robić to własnym sprzętem u siebie jest bez sensu przy takich ilościach.