Wpis z mikrobloga

#finasteryd #minoxidil #lysienie #wlosy
Od 3 tygodni jadę na finasterydzie. Biorę 1 mg dziennie i powiem wam, że już od pierwszego wieczoru (biorę przed snem) czuje się mega zmęczony. Nie ważne czy się wyśpię czy nie, jestem senny, nic mi się nie chce, brak chęci na cokolwiek, o pracy intelektualnej mogę zapomnieć, nauce na studiach podobnie.
Czy ktoś miał podobne skutki uboczne? Jeśli tak to czy ustąpiły? Włosy włosami, ale jeśli mam być nie do życia, to ja już wolę odłożyć kasę i zrobić sobie przeszczep włosów.
  • 10
@AntyspoIeczny dobrą praktyką jest bycie na fina przez 6-9 miesięcy przed przeszczepem i analiza jak zareagowałeś, bez fina przeszczep nie ma sensu zwłaszcza w młodym wieku jak masz jeszcze JAKIEŚ włosy na górze. A co do zmęczenia chwilę po wzięciu pierwszej tabletki to jest NIEMOŻLIWE
@zjadlbym_kebaba: @michalowoz to może nakreślę sytuację
dostałem od dermatologa finasteryd 5 mg (dawka na przerost prostaty) i początkowo brałem całą tabletkę
niemniej po spożyciu jej już czułem nagle takie rozkojarzenie ze zmęczeniem
potem przeczytałem, że tego bierze się po 1 mg, więc przez jakiś czas stosowałem połowę tabletki, a teraz od tygodnia 1/4 tabletki (1.25 mg)
zmęczenie nie ustępuje, problemy z koncentracją, brak chęci na cokolwiek, lekka depresja
czytałem posty na
@AntyspoIeczny: spróbuj dzielić na 5 kawałków, w Japonii stosuje się dawki 0,5mg na łysienie więc myślę że jak nie ważysz 100kg wystarczy, najważniejsze obserwować czy włosy lecą, idealnie kupować 1mg i dzielić na pół ale cena jest chora więc trzeba brać 5mg i dzielić
w Japonii stosuje się dawki 0,5mg na łysienie więc myślę że jak nie ważysz 100kg wystarczy


@statystyczny_yt: no i tu trafiłeś, bo ważę pare kg więcej niż 100 kg xD
na razie popracuje nad higieną snu, bo wcześniej mogłem spać po 5-6 godzin i nie miałem problemów ze wstawaniem, a teraz po ok. 7 jest problem
być może organizm potrzebuje tolerki, ale jak nie przejdzie do końca miesiąca, to będę brał
@AntyspoIeczny ja biorę od jakichś 3-4 miesięcy najpierw 0.5 a teraz 1mg dziennie i totalnie nic, na głowie się nic nie zmienia ani żadnych uboków
Zaczynam myślec czy mi jakiegoś fejka nie sprzedali w aptece ale to chyba nie możliwe
@AVOIDME: no nie wiem czy to nocebo
ogólnie byłem pozytywnie nastawiony do fina, a wątki na reddicie zacząłem czytać, gdy zacząłem się czuć źle

nawet spucha tego samego dnia zrobiła się przezroczysta, a nocebo chyba na nią nie wpływa?