Wpis z mikrobloga

Czemu katolicy tak intensywnie modlą się do Marii? Nie macie wrażenie, że to poszło zdecydowanie za daleko?
Chyba nie będzie to nic kontrowersyjnego, jeżeli powiem, że Bóg jest nieskończenie lepszy i istotniejszy od Marii, więc po co skupiać na niej modlitwy, skoro chrześcijanie mają bezpośredni dostęp do Jezusa?
Wydaję mi się, że nie bez powodu jest o niej tak mało w Biblii. Poza tym, zwróćcie uwagę na budowę modlitw maryjnych, nie macie wrażenia, że dla mało wyćwiczonego umysłu, mogą one prowadzić latrii, a nie dulii? Chodzi mi o stwierdzenia typu "pocieszycielko nasza", przecież to jest przymiot boski.
#katolicyzm #wiara
  • 22
@cordianss: Doszukujesz się logiki w religii? W dodatku katolickiej, która z chrześcijaństwem ma mało wspólnego? Mnie śmieszy to, że mają z tysiąc różnych Maryi, każda ma inny obraz i do każdej jest osobna modlitwa. Czy się #!$%@? różni ta częstochowska od fatimskiej? LOL
  • 0
@Pawulon_Dla_Starych:

Mnie śmieszy to, że mają z tysiąc różnych Maryi, każda ma inny obraz i do każdej jest osobna modlitwa. Czy się #!$%@? różni ta częstochowska od fatimskiej

To jest dla mnie zrozumiałe, to są po prostu tytuły, podobne mają inni królowie.
  • 0
@Seduxisti:

To byś się zdziwił

To jaki jest ten powód?

Sama Maryja w Biblii Łk 1,48 powiedziała że odtąd błogosławić ją będą wszystkie pokolenia.

No ok, ale nie uważasz, że to co się dzieje w KK to przesada?
To jaki jest ten powód?


Wcale nie jest tak mało o Maryi w Biblii jak by to się mogło wydawać. To miałem na myśli.

Jeśli się dobrze rozumie na czym polega wyjątkowość Maryi to nie, nie jest przesadą.

Pomyśl tylko sobie, że Bóg zaplanował sobie że zostanie człowiekiem i ma możliwość stworzyć sobie matkę.
@cordianss: Bo Boga nie można z niczym porównać. Jr 10,6. Bóg jest osobnym bytem ontologicznym.

Więc wszystko będzie nieskończenie mniej ważne, cokolwiek to znaczy, w porównaniu do Boga.
@Adom007: Pośrednictwo Chrystusa a pośrednictwo Maryi to dwie różne rzeczy.

Chrystus jest pośrednikiem w sensie że nie da się czcić Boga Ojca z pominięciem Syna. J 14,6

Maryja w takim że się za nami wstawia. Trochę jak Setnik który posłużył się pośrednictwem żydów. Łk 7
  • 0
@Seduxisti:

Chyba nie będzie to nic kontrowersyjnego, jeżeli powiem, że Bóg jest nieskończenie lepszy i istotniejszy od Marii, więc po co skupiać na niej modlitwy, skoro chrześcijanie mają bezpośredni dostęp do Jezusa?
@cordianss: I jeszcze jedno do zastanowienia: Mt 18,10
Dlaczego Jezus zwrócił uwagę że Ci najmniejsi mają aniołów wpatrujących się w oblicze Boga w niebie? Widocznie ma to znaczenie, nie sądzisz?
  • 0
@Seduxisti: Z Łk 7 wynika, że wiara jest bardzo istotna, a z Mt 18, 10, że należy każdego człowieka szanować. To nie odpowiada na moje pytanie.
Idąc twoją logiką to najlepiej w ogóle się do Jezusa nie modlić.