Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, myśle, ze to dobre miejsce na takie pytanie. Ogólnie mieszkam w uk od 19 roku życia, teraz mam 26, no i każdy kto mieszkał i pracował w takich zwykłych pracach tutaj chyba wie jak to wygląda. Aktualnie straciłem pracę i szczerze mam dość już szukania i pracowania w takich „kołchozach”. Myślę poważnie nad powrotem do Polski, miałbym trochę oszczędności ale też nie dużo. No ale nigdy nie pracowałem w Polsce, boję się tego powrotu, nie ma co oszukiwać. Jestem w kropce, od dłuższego czasu myślę, żeby wrócić i zacząć studiować, w końcu coś zrobić w tym życiu. Ja już na prawdę nie wiem co robić, siedzę ciągle w domu z depresja na bani i chce mi się płakać bo uważam, że zniszczyłem sobie życie. A przynajmniej jego początek. Co byście mi poradzili? #uk #emigracja #polska #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 26
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ale czlowiek bez wyksztalcenia w prostej pracy ma o wiele lepiej w uk niz w polsce. Znam takich, hez studiow, bez technikum w polsce, wyjechali, cale zycie w dominosie, teraz managerowie w dominosie, 29 level, Mercedes, dom na wynajem a w polsce to max mieliby citroena i prace na kasie w biedrze.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Trudna sprawa. Z doświadczenia moich znajomych, wracania do PL. Podstawa jest własne miejsce do mieszkania. Następnie jakiś zestaw umiejętności pozwalających na szybkie znalezienie pracy. Zanim wyjedziesz do PL, zastanów się, czy masz gdzie mieszkać, przynajmniej 3+ miesiące. Czy masz umiejętności przekiwane na polskim rynku pracy. W okolicy, do której lecisz. Jeśli masz braki, zobacz sobie kursy w lokalnym College w twojej okolicy. Zwykle mają dużo. Może zamiast wracać do PL
  • Odpowiedz
@mirko_anonim znasz dobrze angielski, czy nie starałeś się go nauczyc w UK? Jak nauczyłeś się dobrze czyt. Chociaż B2, to w PL możesz mieć fajne życie. Z samym jezykiem możesz dostać ciepła posadkę jako klepacz excela. Na przeżycie i wynajem wystarczy i w międzyczasie możesz studiować zaocznie. A nawet na magazyn możesz iść na jakieś konfekcjonowanie, pakowanie. Jak jesteś ogarnięty, to awansujesz dalej.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @klementyna123: właśnie o to chodzi, ja nie mam tutaj perspektyw i to mnie najbardziej boli i frustruje, mógłbym tutaj dalej siedzieć i jako tako żyć, może i delikatnie lepiej niż w Polsce ale z zepsutą głową.

@KriegCaptain710: tego też się obawiam, nie powiem. Boję się, bo nie wiem kompletnie jak wygląda życie w Polsce a nie mam możliwości siedzenia u mamy, musiałbym coś wynająć i
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @Noami: Ale ja nie chce spędzić całego życia w takiej pracy aby tylko jeździć mercedesem. Mam auto, jeżdżę nawet dobrym autem ale nie na tym polega życie. Chciałbym pracę w której jakoś będę się spełniał i odnajdywał, a o taką tutaj ciężko.


· Akcje: Odpowiedz
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Demoliton_hammer: właśnie o to też chodzi, pochodzę z miejscowości 5 minut od Warszawy, nie mam gdzie wrócić. Musiałbym coś wynająć, na to chciałbym przeznaczyć oszczędności. Umiejętności też nie mam, to mój największy ból, straciłem lata na pracę po magazynach i produkcjach. Dlatego mam tak #!$%@? głowę teraz.

  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nic nie straciłeś. Ot po prostu parę lat przepracowałeś na magazynach i wiesz, że to nie dla ciebie. Ja zacząłem myśleć o 'karierze' dopiero w wieku 28 lat. Więc jesteś 2 lata do przodu :D. Zamiast wyjeżdżać do PL, Naprawdę proponuje ci zrobić kursy. Dużo pracodawców pozwala pracować na part-time, jeśli się uczysz. Wejdź na stronę Collage i sprawdź, jakie są wymagania na kursy, które cię interesują. Może będziesz musiał
  • Odpowiedz
ja nie mam tutaj perspektyw i to mnie najbardziej boli i frustruje

Chciałbym pracę w której jakoś będę się spełniał i odnajdywał


@mirko_anonim IMO nie wiesz co masz robic i wkreciles sobie, ze wyjazd do Polski Ci to naprawi
od razu odpowiem - moze na chwile Ci pomoze (zmiana otoczenia i pracy) ale po 2-3 miesiacach wrocisz do punktu wyjscia
odpowiedz nam (i sobie) na pytanie w jakiej pracy bedziesz sie spelnial
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: jestes mlody i cale zycie przed Toba, pomysl co lubisz robic, w czym chcilabys sie rozwinac i zacznij to robic, nawet gdybys mial zarabiac mniej na pocztaku bardzo szybko mozesz awansowac i zaczac robic to co lubisz i zarabiac fajnie. Jest mnostwo kursow, szkol itp. W Polsce nie jest zle ale jak nie masz doswaidzcenia i wysztalcenia to tak jak mowili powyzej, bedziesz parcowal w gorszych kolochozach niz w UK,
  • Odpowiedz
@mirko_anonim stary kursy w UK/college/studia i ewentualnie praca part time, można nawet full time jak znajdziesz coś na weekendy na przykład. Nie wracaj bo w takim stanie powrót spowoduje jedynie pogłębienie depresji i karuzeli #!$%@?. Pewnie tak jak większość osób myślących o powrocie masz w głowie wyidealizowany obraz Polski który już dawno się przedawnił
  • Odpowiedz
Chciałbym pracę w której jakoś będę się spełniał i odnajdywał, a o taką tutaj ciężko.


Umiejętności też nie mam, to mój największy ból,


@mirko_anonim: czekaj. chcialbys prace w ktorej sie bedziesz spelnial i uwazasz, ze o taka w UK ciezko, ale nie masz umiejetnosci i myslisz, ze w Polsce taka prace znajdziesz? dobra, moze i w Polsce masz darmowa, dzienna edukacje wyzsza, ale jeszcze 20 lat temu tam wciaz byles traktowany
  • Odpowiedz