Wpis z mikrobloga

Odsetki od kredytu są przez większość ludzi postrzegane nie jako opłata za korzystanie z kapitału, tylko chyba jako palenie pieniędzy bez powodu. Koszt odsetek to niemałe pieniądze, powiedzmy kilkadziesiąt tysięcy rocznie, a w zamian dostają coś abstrakcyjnego, czego nie można dotknąć ani zobaczyć, więc się #!$%@?ą xD

Coooo? Pierwsza rata mojego milionowego kredytu to prawie same odsetki?? Złodzieje banksterzy chcą mnie ograbić, ratunku.


Trzeba nadpłacać od pierwszego dnia, każdy dzień zwłoki przecież oznacza, że zapłaci się więcej BANKOWI, który dosłownie nic nie robi, tylko wyciąga łapę po kasę co miesiąc. No tak być nie może. Choćby RRSO było 1% przez 50 lat, to niektórzy by nie znieśli myśli, że muszą przez tyle lat płacić "za nic"

#kredythipoteczny #takaprawda #finanse
  • 10
  • Odpowiedz
@strfkr: To wynika z ograniczenia umysłowego takiego człowieka, bo nie potrafi się postawić po drugiej stronie transakcji - jest uwięziony w swojej indywidualnej percepcji. Dlatego trzeba sformułować pytanie wobec niego w inny sposób:

Pożycz mi 10.000 PLN na 20 lat, obiecuję że oddam. Wtedy dopiero zaczną się kręcić trybiki w jego głowie i powie że za darmo ci nie pożyczy, że musi coś z tego mieć, i najlepiej to za każdy
  • Odpowiedz
@strfkr bo pożyczasz czyjeś, a oddajesz swoje xD no i ludzie nie rozumieją matematyki za oprocentowaniem kredytu. im się wydaje, że jak biorą 1 milion na 5% to w ciągu 35 lat oddadzą 1mln i 50k odsetek
  • Odpowiedz
taka różnica że ten znajomy pożyczałby swoje, a bank wciska enter i ma to z powietrza


@charlie1919: Tak, ale nie mamy na to żadnego wpływu. Pieniądze powstają na szczęście tylko na czas kredytu a wraz z jego spłacaniem są wycofywane z gospodarki - bank zatrzymuje jedynie odsetki które wypracowujesz na bieżąco. Im szybciej spłacisz tym mniej z tej patologii systemu fiducjarnego ma bank.

czemu u nas hipoteki są po 7-8%, a
  • Odpowiedz
@powodzenia:

W Polsce stopa rezerwy obowiązkowej wynosi 3,5%.[2] Jeżeli w banku A została zdeponowana kwota 1 000 000 zł, to bank A wpłaca do banku centralnego jako rezerwę obowiązkową 1 000 000 * 0,5% = 5 000 zł i może udzielić kredytu w wysokości 1 000 000 * 99,5% = 995 000 zł. Zakładając, że kredytobiorca płaci za towar lub usługę wpłacając całą tę kwotę do banku B, wtedy w banku
  • Odpowiedz