Wpis z mikrobloga

Mirki jest problem. Wzialem laptopa na FV na firme w mediaexpert kupno przez neta ale mi sie nie spodobal i chcialem go zwrocic. Pojechalem do sklepu fizycznego zeby im go oddac a ci mowia, ze zwrotow na firmy z "sp z.o.o." nie przysluguja i ze moge wyslac przez kuriera im na centrale to moze mi oddadza kase a moze nie bo to bedzie ich decyzja. Ja mowie, ze bralem przeciez lapka przez neta wiec zawsze przysluguje zwrot a ci, ze firmy z sp zoo sa wylaczone. Powiem szczerze, ze pierwszy raz sie z taka sytuacja spotykam zeby tak duzy sklep jakies januszowe zagrywki stosowal. Z miesiac temu tez bralem lapka na FV i tez go zwracalem w Delkomie i nie bylo zadnego problemu. Czy ktos sie spotkal z czyms takim? A moze stacjonarnie po prostu nie chca sie w to bawic a jak im wysle na centrale to nie bedzie problemu? Troche sie cykam szczerze mowiac. Bylem w 2 sklepach stacjonarnych i w obu mi to samo powiedzieli.
#mediaexpert #sklepyinternetowe #pytanie #oszukujo #komputery #programowanie #sklep #zakupy #programista15k #laptopy
  • 4
@JulianGangol: prawo mówi, że trzeba przyjmować zwroty od konsumentów (14 dni od otrzymania przy sprzedaży na odległość). Dodatkowo dopuszczono niektóre proste rodzaje działalności gospodarcczej aby byli traktowani jak konsumenci pod pewnymi warunkami. Natomiast sp. z o. o. nie jest konsumentem i nie przysługują jej żadne ustawowe prawa w tym zakresie. Jest to wyłącznie widzi-mi-się sklepu i jeśli mu zależy to przyjmie, a jeśli nie, to nie ¯\(ツ)/¯
@bb89: juz zaznaczylem, ze zwroce sklepie wiec musza mi to zmienic po prostu. Juz im opisalem problem, ze nie chcieli mi przyjac w sklepie tylko nie wiem czy dobrze zrobilem ze im tak wszystko dokladnie opisalem co moze zadzialac na moja niekorzysc xD