Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie bike bike fitting'u - chcę kupić rower #mtb i jestem pomiędzy dwoma rozmiarami ramy. Czy osoba zajmująca się dopasowaniem roweru pod własne preferencje, pomoże mi wybrać odpowiedni rozmiar ramy jeśli jeszcze go nie posiadam?

Jak napisałem, chodzi mi o rower MTB. Wiem, że w przypadku szosy fitterzy posiadają swoje rowery stacjonarne, które ustawiają tak by odwzorować wymiary roweru szosowego. A jak to jest w przypadku rowerów MTB?

#rower
  • 8
  • 0
@G06DbT: jestem umówiony na jutro :) Dziś byłem w sklepie i sami się drapali po głowach co mi polecić - mniejszy rozmiar i 10mm dłuższy 10 mm mostek i trochę krótszą kierownicę, czy większy z krótszym 10 mm mostkiem. Jeden mówi tak, drugi inaczej choć według producenta i wartości, które tam wprowadziłem jak długość łydki czy nogi, to wychodzi, że większy. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
które tam wprowadziłem jak długość łydki czy nogi, to wychodzi, że większy.


@patrol798: no to też tak nie jest do końca że mierzy się długością łydki. Amatorsko się tym interesuję, i warto popatrzeć na ustawienie kąta kolana, i dopiero wtedy dobierać rozmiar. Optymalny kąt kolana to 25-30 stopni, wtedy masz najmniej urazów (przy 35 stopniach tracisz moc, i zwiększasz ilość urazów, statystycznie oczywiście), i na podstawie tego dobierać rozmiar ramy. Ważne
  • 1
@G06DbT: tak, wiem. Bike fitter jutro pewnie wszystko pomierzy, mierzyłem długość łydki bo o to producent prosił na stronie, dowiedziałem się przy tym, że mam krótsze nogi i dłuższy tułów, więc teoretycznie powienienem brać większy rozmiar aniżeli mniejszy jeśli jestem na granicy obu. No ale tak to wszystko takie gdybanie. Wiem co chcę kupić, oba rozmiary tego roweru są w sklepie gdzie akurat znajduje się studio fittingowe. Przymierzałem się do obu.