Wpis z mikrobloga

#davinci Nie można przyśpieszyć na raz kilku klipów??
Jak zrobić coś co w #sonyvegas jest ultra proste, a w #davinci psuje mi wszystko.
Jestem totalbym amatorem czasem nakręce koncert dzieci a ponieważ skaczą po całej sali to kamer kilka i potem to chce zmontować, zsynchronizowałem sobie mam z 30 cięć jak nic takich szybkich bylejakich przełączeń kamery ale są momenty przerwy że muszę je przyśpieszyć i jak to zrobić?
mogę przyśpieszać tylko 1 klip i to jeszce przez kilka kliknięc i zaznaczeniu jakiś opcji masakra!!!
W sony vegas zaznaczam sobie film ctrl i przesuwam go zmniejszać rozszerzając i sobie skracam przyspieszajać albo spowolnienie robie, banał pod 1 klawiszem, tutaj rusze jeden klip i caly timeline wszystkich kamer sie zmienia a kilka timelinów się nie zmienia i dzwiek sie rozjerzedza bo nie jest zlinkowany osobno wiec niektore pliki sobie zostają po takiej operacji przyspieszenia 1 klipu i tych klipow do przyspieszenia mam duzo jak to zrobic naraz masakra
to juz chyba lepiej wyrendereowac i wtedy przyspieszyc bedzie latwiej i nic sie nie popsuje poza masakrycznymi artefaktami???

#davinci #resolve #montageparodies #montazfilmow #montaz #adobepremiere - a może w adobe to łatwiej się robi?