Wpis z mikrobloga

Cześć
Szukam #whisky na prezent do 200zł max. Zależy mi na tym żeby była w miarę łagodna (bo nie znam gustu solenizanta) i miała ładną butelkę. Po przeczytaniu starszych postów i opinii znalazłem takie coś:
1.Bushmills 10 - 132zł
2.Highland Park 10 Viking Scars - 159zł
3.Jura 10 - 149zł
4.The Singleton of Dufftown 12 - 129zł
5.Aberfeldy 12 - 174zł, ta butelka najbardziej mi się ta podoba
6.Aderlour 12 Double Cask Matured - 196zł

Myślicie że któraś z nich się nada? Albo moglibyście mi dać jakieś inne propozycje? Przez całe życie omijam #alkohol szerokim łukiem dlatego nie wiem czym się kierować przy wyborze tego trunku. Z góry dziękuję za pomoc.
  • 8
  • Odpowiedz
@Representant: Arran 10 - moim zdaniem prezentuje się świetnie, nie jest oklepana i zabutelkowana w prawilnych 46%.
Z twojej listy 5 i 6 są w porządku. Po 1-4 niestety czuć, że to niskobudżetowe single malty.
  • Odpowiedz
@Representant: Na mój gust Highland Park jest najładniejsza. Przejrzałem jednak dla Ciebie na szybkości winnicę Lidla i dorzuciłbym Ci pod rozwagę - Nikka From the Barrel, Glenlivet 12 i cokolwiek z Penderyna
  • Odpowiedz
@Representant: Highland Park ponownie. Powody dwa:
1. Butelka robi duże wrażenie na laiku.
2. Smakowo to żadne odkrycie, trudno szukać wybitnych nut morza czy torfu i to bardzo dobrze. Będzie smakować każdemu.

5 i 6 odrzuć na starcie. To dobre łychy dla kogoś z wyrobionym już trochę smakiem, ale laika absolutnie odrzucą.
  • Odpowiedz