Wpis z mikrobloga

  • 0
krzyż im na drogę. Ciekawe co na to januszexy


@WielkiPowrut88: mamy trochę regionów gdzie jest wyższe bezrobocie więc mogą przenieść swoje januszexy tam. Jeżeli nie będą mogli znaleźć pracowników to co do zasady będą musieli iść w automatyzację. W konsekwencji większa wydajność i lepsza pensja.
  • Odpowiedz
@acpiorundc: Możliwe, u mnie w mieście jest dość specyficzna produkcja. (min. azjatycki gigant motoryzacyjny czy producent felg stalowych. Nie wiem jak z ich mobilnością, chyba łatwiej im ściągnąć pracownika co do tej pory robią.) W okolicy głównie automotive i związane z nim mniejsze januszexy, jakieś cnc, magazyny itp. Ale jak automotive się zawinie to oni też muszą.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: Z nacji które podałeś to Polacy najwięcej zasuwają, może nie robią po 12h jak Ukraińcy czy Hindusi, ale za to w 8h taką normę narzucają. Dorabiałem sobie kiedyś na produkcji i widziałem ich robotę ( Ukraińców), mówię do typka Polaka co tu pracował na stałe, bo strasznie zasuwał, że czemu tak szybko robi bo jak zerkam na Ukraińców to robią z 3 razy wolniej niż my i nikomu nic się
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: @ZielonaOdnowa u mnie na rodzinnej wsi (wielkopolska) jest duży zakład produkcyjny i już tak od roku jak ukraińców zaczęło brakować po wsi grupami chodzą chłopy o ciemnej karnacji. Ja tam nie mieszkam ale raz czy dwa widziałem takich typów w sklepie to mi to wyglądało na jakichś pakistańców albo turków. I podobno masa tego jest, ludzie całe domy na wynajem im szykują.
  • Odpowiedz