Wpis z mikrobloga

Podpowie ktoś jak ściągnąć mieszacz/ dźwignie z kranu? Podejrzewam, że zaszło karmieniem, śrubka z pod zaślepki odkręcona. Podlać to czymś? Można w wlać octu przez tą dziurę? Nowa głowica już kupiona zależy mi tylko na jej wymianie bo kosztuje grosze- mieszkanie wynajmowane. Nie wiem nawet jak podważać bo myślę że łatwo uszkodzić jak będę wkładał od dołu śrubokręt. Poradźcie coś.

#hydraulika #remontujzwykopem #pytanie
Thaddaeus - Podpowie ktoś jak ściągnąć mieszacz/ dźwignie z kranu? Podejrzewam, że za...

źródło: temp_file2856843716716608816

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Thaddaeus Jak nie możesz tego ściągnąć to obstawiam, że dalej będzie jeszcze gorzej, ja najpierw próbuję odkręcić wszystko a później jak się uda kupuję głowicę. Pomiędzy osłonę głowicy a dzwignię mieszacza włóż z tylu coś płaskiego i ciągnij za dzwignię. Przez ten otworek możesz psiknąć odrdzewiaczem typu k2 vulkan. Od biedy może być wd40. Ciągnij do góry przechylając na boki minimalnie
  • Odpowiedz
@Thaddaeus: mieszacz w pozycji zamkniętej i szarpiesz w osi głowicy. Możesz też poruszać lewo prawo używając więcej siły na końcach zakresu ruchu. Powinno to pomoc zluzować uchwyt.
  • Odpowiedz