Wpis z mikrobloga

#gory #trekking #psy
Cześć,
Które miejsce bardziej polecicie na kwietniowy wypad kilkudniowy - Masyw Śnieżnika czy Góry Sowie?
Które pasmo górskie jest bardziej widokowe, ekspozycyjne? Które waszym zdaniem bardziej nada się na piesze wędrówki z psem?
Sugerowany czas trekkingów to 3-4-5h. Choć nie wiem czy mój pies tyle uciągnie jak na I górski wyjazd. Border Collie here. Około 4 dni w planach.
A nocleg? Któryś już raz trafiłem na informacje o schronisku Zygmuntówka, więc całkiem się ku temu skłaniam. Dość dobry dojazd się wydaje i stamtąd bliskie dojście do noclegowni.
Pozdrawiam cieplutko.
  • 10
@w00nski: Góry sowie max 2 dni obejdziesz, chyba, ze podjedziesz na Sokołowsko i przy okazji kamienne obskoczysz.
Od przeł. Jugows. masz niebieski szlak, powiedzmy, ze widokowy, bo powycinali mocno las. Do tego zajrzyj na osowke, a cała reszta z sowa na czele to masówka. Nie ma spokoju na chodzenie z psem.
Snieznik - sky bridge plus wieza na śniezniku i przy okazji mozesz podejsc na rudawiec, góry bialskie. Nie jest daleko,
  • 0
@wspomnienieciszy: nie byłem w Izerach z psem, więc poproszę o te miejscówki. Zwłaszcza temat jakiegoś noclegu mnie kręci, bo kiedyś spałem w Orle i było fajnie. Wiadomo, komuna na miejscu i średnia obsługa, ale mimo wszystko obudzić się w tym miejscu to piękna sprawa.
w00nski - @wspomnienieciszy: nie byłem w Izerach z psem, więc poproszę o te miejscówk...
@w00nski: raczej nie powinno. Tak bylo jeszcze 2 lata temu, aczkolwiek duzo zabudowan powstalo i same mieszczuchy wioche robia w gorach. Od zoltego zrob petle na przelecz marcowa-wlodarz-osowka. Wprawdzie malo widokowa trasa, tylko na wlodarzu *(szczyt) masz panorame, ale po drodze masz kompleksy i sztolnie. Te wieksze sa pewnie zasypane. nie wymagajaca trasa, ale takie sa te sowie.

W izerach sa wiaty i nawet z hamakami sie rozkladali.
Jak chcesz miejscowki