Wpis z mikrobloga

Czym się sugerować w wyborze okien? Z jednej strony żeby dobrać jakość/cena a z drugiej żeby potem danego wyboru nie żałować ale też na jakieś marki premium raczej nie mam tyle środków. Na pewno 3 szybowe, czy 2 czy 3 uszczelki nie wiem sam bo każdy mówi co innego. Wentylacja grawitacyjna, jedni namawiają na nawiewniki inni odradzają mówiąc, że wystarczy rozszczelnić. Dziwią mnie dodatkowe opcje jak "ciepły montaż/rama" - czyli dodatkowa taśma czy coś podobnego na pianę - warto to brać? Trochę to dziwne, okno to okno, bez dodatkowego ciepłego montażu będzie zimne? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Póki co mam wycenę Oknoplast Prismatic (najdroższa na ten moment) i Sonarol (Moderntherm i Perfectherm).

#okna #budownictwo #budowadomu #budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 4
@Mikseth: Co do wyboru firmy ci nie podpowiem bo nie jestem ekspertem, ja się kierowałem parametrami/ceną i najważniejszym kto to będzie montował. Jak masz wentylacje grawitacyjną to koniecznie wywietrzniki musisz dać, przy grawitacyjnej szczelny montaż nie ma już bardzo dużego znaczenia, ale uważam, że warto go zrobić. Ciepły montaż to jest całkiem fajna sprawa (tylko kwestia czy firma ci naprawdę oferuje ciepły montaż czy tylko szczelny z podwaliną na purenicie/czymś podobnym).
@Mikseth: przy wentylacji grawitacyjnej naywiewniki w nowoczesnych oknach to mus.

Ciepły montaż ma sens w nowym budownictwie jak starasz się zbudować dom zeroenergetyczny, inaczej nie.
Veka Softline i po temacie, tez się głowiłem/rozmyślałem co wybrać a veka to veka, każdy poleci. A co d szczelnego montażu to sam kupisz tytan wins lub soudal i posmarujesz (4000 zł w kieszeni) do tego tasmy epdm pod okna i bajka
@Mikseth: ja trochę żałuję że jak się budowałem to nie było jeszcze rozpropagowane tak jak teraz montaż okna w ramie która się licuje że styropianem. Przez to wokół otworu okiennego czuć chłód. No i musiałem dodać do okien folie odbijająca promienie UV.