Wpis z mikrobloga

Jest tu jakis cwaniak od okien?

1. Mial ktos problem z ukrytymi zawiasami w oknach? Podobno sa mniej trwale i zdarza sie, ze okno po czasie sie nie domyka.
2. Brac rolety zewnetrzne razem z oknami czy osobno z innej firmy, ktora zajmuje sie tylko zaluzjami/roletami? Jest tu cos, co mozna schrzanic?
Czy sa jakies rolety, ktore trzeba omijac szerokim lukiem?
3. Czy warto doplacic do topowych profili nawet jesli parametry maja dokladnie takie same? Np. Veka jest 30% drozsza od jakiegos sredniaka z identycznymi parametrami.
4. Czy szczelny montaz to po prostu naklejanie specjalnych tasm po obu stronach okna? Jesli tak, to chyba lepiej zrobic to samemu "na spokojnie" i dokladnie?

#remontujzwykopem #budujzwykopem #oknaidrzwi #budowadomu #budownictwo
  • 23
Brac rolety zewnetrzne razem z oknami czy osobno z innej firmy, ktora zajmuje sie tylko zaluzjami/roletami? Jest tu cos, co mozna schrzanic?

brać od dobrej firmy, zawsze można coś spieprzyć, mi np. założyli rolety odwrotnie (tzn. kable miały po złej stronie i musiałem sobie przedłużać)

Czy warto doplacic do topowych profili nawet jesli parametry maja dokladnie takie same? Np. Veka jest 30% drozsza od jakiegos sredniaka z identycznymi parametrami.

Raczej nie warto
@lobo: nie tylko taśmy, ale też taka postawa z tworzywa przypominającego styropian, tylko dużo twardszego. Robi to dobrą izolację pod parapet/wylewkę. Ogólnie u mnie firma się dość przyłożyła do szczelnego montażu więc polecam.
@senq87: No nie do końca, to jest ciepły parapet/ew. ciepła podwalina/próg (np. purenit). Szczelny montaż to same taśmy. Jest jeszcze coś takiego jak ciepły montaż, ale to jest montowanie okna na dystansach w warstwie styropianu, a nie w murze.
@lobo: możliwe, tam gdzie ja brałem okna było to w jednym pakiecie. Okna na dystansach mają sens, ale cena zabija. Wolał bym zrobić większe otwory okienne i ocieplić je styropianem od wewnątrz.
  • 0
@lobo: rozumiem, ze nie ma problemu montazu takich rolet zewnetrznych na jakims pozniejszym etapie (przed elewacja, ale juz po oknach i instalacjach)? Troche duzo wychodza te rolety i wole zminimalizowac ryzyko ich kradziezy/uszkodzenia.
@hszan: Nie, póki nie masz styropianu to podtynkowe rolety można montować w dowolnym czasie. Natynkowe w dowolnym momencie, ale dam ci dobrą radę o ile jeszcze nie masz zrobionych nadproży to lepiej zrób w nim miejsce na rolety (kilka cm styropianu tam daj) bo jak masz wysokie okna to może być mało miejsca na obudowę rolety aby ją zakryć styropianem (a warto też dać jakieś ocieplenie na nadprożu pod roletą). Upewnij
  • 0
@lobo: nadproza juz sa. Wysokosc okien tarasowych/bakonowych mam 230 cm, wiec chyba sporo. Mowisz, ze bedzie ciezko schowac to w styropianie, zeby nie bylo mostka?
@hszan: To zależy mocno od tego jakie wymiary ma kaseta, a jest to uzależnione od producenta. U mnie najlepsze było to, że u producenta którego brałem wielkość kasety była również uzależniona od koloru rolety.
@hszan: Przykładowa wielkość

typ montażu: E
szerokość: 146 cm
wysokość: 245 cm powierzchnia:
3.577 m2
skrzynka: 180 mm

I jakbym nie miał tego dodatkowego styopianu "w" nadprożu to bym nie mógł odizolować rolety od ściany przy ociepleniu 20cm
  • 0
@lobo: u, profeska! Zadam kilka dodatkowych pytan
Dlaczego mury na grubej spoinie?
Dachowka krancowa? Ile dodatkowo zaplaciles? Ile placiles za krycie dachu za m2?
Dlaczego nie masz wstawionego okna tarasowego?
Te jetki za obrysem budynku sa potrzebne? Jak to sie ociepla, zeby pozniej nie gnilo?
@hszan:

Dlaczego mury na grubej spoinie?

Mury są na cienkiej. Jak nadmiar ściągali to tak wygląda :)

Dachowka krancowa? Ile dodatkowo zaplaciles? Ile placiles za krycie dachu za m2?

Co do kosztu to ja płaciłem za całą robociznę za dach. Robocizna za dach wyszła mnie 20 000zł (konstrukcja, 4 okna dachowe, dachówka ceramiczna, membrana paroprzepuszczalna, rynny, wyłaz). Dach koło 250m2 (projekt jabłonki 12g2)

Dlaczego nie masz wstawionego okna tarasowego?

Bo to
lobo - @hszan: 
Dlaczego mury na grubej spoinie?
Mury są na cienkiej. Jak nadmiar ści...

źródło: 20230124_100612 (1)

Pobierz
@hszan: Mazowieckie blisko Warszawy (tak w promieniu 20-30km). dach mi zrobili w niezłej cenie, ale inne rzeczy były droższe :). A i robocizna na fakturę pełna kwota bez kopert pod stołem.
@hszan: Średnio u nich z terminami :) sam czekam bo jeszcze mały budynek gospodarczy będę stawiał i może im się uda mnie wcisnąć między budowami pod koniec roku.
  • 0
@lobo: rozumiem, w takim razie zostane przy swoich (sa ciut drozsi).
Tak z ciekawosci - okna na jakich profilach? Robiles szczelny montaz? Cieple parapety?
@hszan: szczelny montaż i podwalina chyba z Nyxon. Nie robiłem ciepłego parapetu. okna na dole to fixy Tu przykładowe okno

Okno 1 kw. stałe szklenie w ościeżnicy 1 1 944,49 1 944,49

Advance Okna
Wymiary: 1400 x 1500 mm
Wew: Winchester XA 49240 Zew: Winchester XA
49240
Szklenie:
4*-18-4-18-*4 Ar
Pole 1:
Stałe szklenie w ościeżnicy
- Typ ramki: Ciepła ramka, kolor ramki: Czarny
Listwy przyszybowe
- Nr listwy: 6148
Opcje