Wpis z mikrobloga

Dlaczego tyle ludzi na zepsute zęby? Nie chodzi mi, że ktoś ma jakiś pojedynczy problem z jednym czy dwoma zębami bo to się może zdarzyć. Chodzi mi, że widzę na ulicy tyle osób, które nie mają połowy zębów a druga połowa czarna jak węgiel. Jak ludzie doprowadzają się do takiego stanu? Czy naprawdę tyle ludzi ma w nosie, że wyglądają jakby im w ustach wybuchł granat? Dla mnie to jest niepojęte, żeby się doprowadzić do takiego stanu. Tym bardziej, że człowiek nie budzi się z dnia na dzień i połowa zębów zniszczona.
#pytanie #pytaniedoeksperta #stomatologia
  • 12
@CthulhuNasOchroni:

Chodzi mi, że widzę na ulicy tyle osób, które nie mają połowy zębów a druga połowa czarna jak węgiel


Albo jestem ślepy albo nie zwracam uwagi bo naprawdę nie pamiętam kiedy spotkałem kogoś z pasującymi do twojego opisu zaniedbanymi zębami.
@ZielonaOdnowa przeważnie spotykam się z tym kiedy jadę autobusem. Może to ja też mam dużego fioła na punkcie dbania o zęby. Jak będąc dzieckiem widziałem takich ludzi to autentycznie byłem przerażony, że mnie też to spotka. Pewnie dlatego bardzo zwracam uwagę na takie rzeczy.
@CthulhuNasOchroni: a to nie wiem, nie jeżdżę autobusem bo do pracy chodze piechotą. Najwięcej ludzi obcych widuje na zakupach chyba i bardzo rzadko widuje tam kogoś o takim uzębieniu.
Kiedyś pamiętam jak jeszcze podsklepowe pijaczki nie wyginęły to oni często mieli takie pasujące do opisu uzębienie, ale już dobre parę lat ich nie widuje, chyba wymarli w okolicy.
@CthulhuNasOchroni wcale nie trzeba dużo zaniedbań ostatnio robiłam zęby w 2016, rok temu byłam na higienie i miałam wtedy 8 zębów do leczenia + dwie ósemki do wyrwania + fajnie byłoby wybielić i może jeszcze raz aparat założyć (chociaż już w nie nie wierzę) to myślę, że taniej mnie wyjdzie sztuczna szczęka u Turków chociaż i na to nie mam kasy bo ile to wyniesie 15-20k jak nie więcej? teraz to tylko
naksu - @CthulhuNasOchroni wcale nie trzeba dużo zaniedbań ostatnio robiłam zęby w 20...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
Kasa, lęk przed bólem.


@nowywinternetach: @naksu za starszymi pokoleniami ciągnie się jeszcze brak zwyczaju dbania o zęby

Może to ja też mam dużego fioła na punkcie dbania o zęby.


@CthulhuNasOchroni: to coś jak ja, dlatego nie mógłbym być dentystą, bo odrzucają mnie nawet te ciemne plomby, nie mówiąc już o zepsutych zębach

wcale nie trzeba dużo zaniedbań ostatnio robiłam zęby w 2016, rok temu byłam na higienie i miałam wtedy
@animuss nie, byłam w 2016 nie wiem jak ty liczysz 8 lat + jakie 7 lat? chodzę na higienizację ale jak mi mówi, że ten do leczenia, ten do leczenia, ten do leczenia to jak nie boli to nie idę bo wiem jak stomatolodzy naciągają na kasę, poczytaj sobie w necie na czym w ogóle polega takie leczenie zęba np kanałowe, nie da się wyleczyć raz oni tak robią abyś regularnie wracał,
Dużo osób ma jakieś traumy z dzieciństwa, przez co w dorosłym życiu się zaniedbują i do stomatologa przychodzą dopiero wtedy, gdy coś boli. A jeszcze więcej osób po prostu nie ma pieniędzy na leczenie lub to nie jest ich priorytet w życiu. Wolą pozbyć się zęba niż spróbować go uratować. Ogólnie myślę, że brakuje w naszej ojczyźnie porządnej edukacji w zakresie spraw zębowych :( generalnie to przykre bardzo