Wpis z mikrobloga

  • 1
@revoolution: no chyba kazdego ktory ma przewod pokarmowy do ktorego musi cos codzieonnie wkladac.. polscy rolnicy ciesza się, ze nadal będa mogli stosowac rakotworczy glifosat bo lepsze plony i lepsze zyski. Są tez na tyle krotkowzroczni, ze pasuje im monokultura bez ugorowania (ktore i tak mialo ich nie dotyczyc bo polskie gospodarstwa są male). Gdy UE planuje dlugofalowe, proekologiczne i prozdrowotne zmiany to ciemny rolnik staje okoniem bo mu pasuje tak
@revoolution: Albo gorzej gdy kraj który nas zaopatruje zostanie zaatakowany, ktoś zakorkuje kanał żeglugowy, bądź gdy gdzies będzie duża susza. Podczas pandemii koronawirusa cieszono się, że Polska jest samowystarczalna w kwestii żywienia ale jak widać ludzie mają pamięć złotej rybki. Wiesz jaki kraj zaczyna eksportować coraz więcej żywności? Jego nazwa zaczyna się na R a kończy na A.
@merciless85: najlepiej napychać kieszenie tym, którym zawsze mało, wyprodukował za dużo kukurydzy, nie podoba mu się cena w skupie, idzie protestować i cyk za chwilę kasa do kieszeni. Szkoda, że jak ja nie sprzedam całego asortymentu na czas to państwo mi w żaden sposób nie pomaga

ha tfu, za dobrze mają, unia nauczyła życia na pieniądzach
@merciless85: no i to jest ta różnica, na nawozy dopłaty, na ciągniki dopłaty, na sprzedaż tego co wyprodukowali dopłaty, a nawet dopłaty jak nic nie wyprodukowali xd Jak nie mają zbytu na to co wyprodukowali, to państwo złe xd

a zwykli przedsiębiorcy? nie dość że rolnik na krusie, to taki przedsiębiorca nawet jak nie wykaże dochodu to musi płacić podatki, jak mu zalega asortyment na stanie i się nie sprzeda to
@revoolution: kilka procent xD. Każdy z ogarniętą ksiegową dostał covidowe. Jest w wuj programów i grantów do wzięcia. Zobacz ile takie Orange dostaje wsparcia od państwa. Dopłaty są.zeby mieć tania żywność. Zobacz sobie ceny żywnosci na Ukrainie takie same bądź drożej niż u nas. Myślisz, że jak zajebią polskie rolnictwo to importowane będzie tańsze? O słodka naiwności. I nie nie jestem rolasem. Sam prowadzę DG
@merciless85: to teraz sobie policz, ile lat jesteśmy w unii i przez ile lat od tego momentu rolnicy ciągną dopłaty, a ty z tym porównujesz jednorazową "pomoc" dla firm xd

ja nie mówie o firmach pokroju orange tylko o firmach mikro któe zatrudniają do 5 pracowników np

przecież sporo artykułów spożywczych jest tańszych w imporcie niż u nas w kraju, o to się przecież burzą też haha

przecież oni się nie
  • 0
@Menager337: a co myslales, ze rolnik leje kosztowna chemię bez powodu, dla rozrywki? Pewnie nie widzisz zwiazku miedzy jakoscia plonu i redukcją chwastów. Ale zes wylecial z pytaniem, abonament na google wprowadzili?