Wpis z mikrobloga

Fajny kiedyś eksperyment myślowy przeczytałem że większość z nas myśli sobie że gdyby inni ludzie byli tacy jak my to świat byłby lepszym miejscem a mało kto zdaje sobie sprawę z bardziej prawdopodobnej opcji że świat mógłby być wtedy jeszcze gorszym miejscem. Zmieniło to wtedy trochę moje spojrzenie na kilka spraw, lubię czytać o takich rzeczach właśnie mimo że dużo nie wnoszą one do mojego życia jako takiego ale czasami fajnie spojrzeć z innych perspektyw na coś.
#przegryw #feels
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@423frewq4f23 uważam że tak i nudny. Cieszy mnie to że jest różnorodność i dzięki temu można wiele się nauczyć


@MalaNana: No ale co z tego że można się wiele nauczyć jak nie ma gdzie tego wykorzystać. Ja czasami wolałbym wiedzieć mniej bo ludzie którzy są szczęśliwsi ode mnie często nawet nie wiedzą że płacą podatki i to im wystarczy ewentualnie umieją swój zasób wiedzy lepiej ukierunkować bo umiejętność zarządzania
  • Odpowiedz
@423frewq4f23 uważam osobiście, że może bycie bardziej świadomym powoduje czasem mniej szczęścia ale zapobiega różnym głupotom czy popełniania błędów. Jakoś mi tak jest lepiej. Nie muszę tego specjalnie wykorzystywać bo życie weryfikuje naszą życiową wiedzę w różnych sytuacjach. Bardziej możemy sobie w takich sytuacjach poradzić. Ja przynajmniej tak myślę.
  • Odpowiedz