Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie zakupu działki i właśnie odkryłem, że według Geoportalu, płot jednego z sąsiadów stoi częściowo na działce, którą jestem zainteresowany. Na oko (licząc przez geoportal), wychodzi, że przez to działka jest mniejsza o 15m2.

Mirki, co robić w tej sytuacji? Działka jest w fajnym miejscu i w fajnej cenie, ale kupować ją z myślą, że mam się sądzić z sąsiadem?

Może w ogóle warto zainwestować w geodetę przed zakupem działki?

#nieruchomosci #dzialka #dom #budowadomu
bohlen - Jestem na etapie zakupu działki i właśnie odkryłem, że według Geoportalu, pł...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-16 o 16.32.45

Pobierz
  • 11
  • 0
@Elmirka16: w całej okolicy tylko ta działka ma taki problem :(

Załóżmy jednak, że rzeczywiście płot stoi częściowo na tej działce - nie chcę od razu sądzić się z człowiekiem, obok którego mam mieszkać, ale co można zrobić w tej sytuacji? Próbować dogadać się ze sprzedającym?
Mirki, co robić w tej sytuacji? Działka jest w fajnym miejscu i w fajnej cenie, ale kupować ją z myślą, że mam się sądzić z sąsiadem?


@bohlen: Jeśli działka Ci pasuję, to olej sprawę i kupuj. Te 15m^2 Cię nie zbawi i zasadniczo niczego to nie zmieni.
@bohlen: geodeta wyznaczy nowe granice, będziesz prawdopodobnie i tak tego potrzebował, więc siłą rzeczy sąsiad pozna prawdę, pytanie jak to rozegrasz. Jak 15m po 300zł za metr to masz prawie 5tys zł, natomiast za 20 lat to będzie 1300 zł za metr.
Nie zaczniesz głupio relacji z sąsiadem, po prostu chcesz zacząć właściwie. Będzie musiał przesunąć płot, który może jest stary więc i tak zrobi nowy - wtedy może warto dogadać