Wpis z mikrobloga

Ci Niemcy z Paragwaju przedstawieni w tym materiale nieco przypominają mi nieco kambodżańskie uniwersum. Niemniej to co stało się z Niemcami wspomnianymi w tym filmie w paragwajskim raju wydaje się, że posunęło się o wiele dalej niż to co znamy z kambodżańskiego raju. Też rzucili wszystko i przyjechali do kraju trzeciego świata wolnego od europejskiego zamordyzmu po zauroczeniu się filmikami na YouTube przedstawiającymi Paragwaj jako wolnościową mekkę tworzonymi przez quasi-wolnościową sektę byłego wysokopostawionego scjentologa. Wielu z tych naiwniaków też zainwestowało w podejrzane projekty zakupu ziemi czy czegoś w tym stylu, do których oczywiście nie posiadają praw, a teraz płacą i płaczą.
Głównym wątkiem filmu jest matka, która próbuje, oczywiście bezskutecznie, przekonać córkę żeby opuściła paragwajskich wolnościowców i wróciła do niemieckiego zamordyzmu. Niestety, najbardziej interesujące wątki z punktu widzenia tagu są przedstawione po łebkach.
#cambolife #popaswpieprz #raportzpanstwasrodka #raportzakcji #anks #autostopemnakoniecswiata #paragwaj
pelt - Ci Niemcy z Paragwaju przedstawieni w tym materiale nieco przypominają mi niec...
  • 8
  • Odpowiedz
@pelt: jest taki Polak co mieszka w Paragwaju, paragwaj tv kanał czy jakoś tak no i też trochę zachwala ten raj ale i pokazuje jak to wygląda i też mówi o minusach, raczej nie zakłamuje rzeczywistości jak nasi kambo żule, czasem go oglądam, generalnie to jednak trochę wyżej Paragwaj stoi od Kambodży.
  • Odpowiedz
@pelt Paragwaj ma pkb na osobę 5600 USD, a Kambodża 1800.. zupełnie inny świat. Kambodża zdecydowanie bardziej pasuje do trzeciego świata.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 3
@tomosano: To czy zdefiniujemy lub nie Paragwaj jako kraj trzeciego świata jest w tej opowieści dotyczącej powyższego wpisu bez znaczenia, znaczenie ma że jest krajem ludzi biedniejszych. Pozostając w temacie powyższego filmu, widać kontrast pomiędzy niedawnymi niemieckimi przybyszami, a ich żyjącymi o wiele skromniej miejscowymi sąsiadami.
Poza tematem tego filmu, tak, wiem, że Paragwaj jest bardziej rozwinięty niż Kambodża. Może i miano kraju trzeciego świata nie pasuje do Paragwaju. Niemniej, Paragwaj
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@debi5s: tak, wiem że ten materiał od Arte jest słaby. w tym wpisie chodziło mi o to, że na świecie istnieje więcej takich "kambodżańskich uniwersów", gdzie jedni głoszą piękne słowa o wolnościowych rajach, a drudzy ich oglądają, łykają ich propagandę i przyjeżdżają wydawać fortunę życia→ np.Muminy. Ostatecznie wychodzi na to, że życie w rzekomym raju nie jest tak kolorowe. Przy czym podkreślę, mam na myśli tępaków co łykają wszystko co usłyszą
pelt - @debi5s: tak, wiem że ten materiał od Arte jest słaby. w tym wpisie chodziło m...
  • Odpowiedz
@pelt: mi się wydaje ze tu nie tyle chodzi o slodzenie klapka lub prezesa, tylko ze tego slodzenia słuchają ludzie nie radzący sobie w zyciu, np mumin
  • Odpowiedz