Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyłem pracę, a zegar nieubłaganie wskazuje 21:00. Pamiętam czasy, kiedy moje dni pracy trwały zaledwie 3 do 4 godzin – luksus, który teraz wydaje się odległym wspomnieniem. Obecnie, dni stają się coraz dłuższe, a ja muszę kiblować po godzinach, żeby dowieść projekt. Oczywiście za darmo robię to za darmo, tak jak wszyscy na projekcie, każdy wie że osoba, która nie będzie wyrabiać od razu poleci. W tle tego wszystkiego majaczy kryzys w branży IT, który nieubłaganie zmusza nas do zmiany podejścia do pracy.

Ostatnie miesiące pokazały, jak bardzo zmieniła się rzeczywistość w IT. Kiedyś otoczony aura nieustającego wzrostu i możliwości, dziś musi mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Spowolnienie gospodarcze, niepewność rynkowa i przesycenie rynku doprowadziły do sytuacji, w której trzeba robić więcej za mniej – cięcia budżetów, ograniczenia zasobów i rosnące wymagania projektów stają się nową normą.

#programowanie #pracait #pracbaza #programista15k
  • 15
@jedrek1212: Robiąc te nadgodziny w dłuższej perspektywie tylko pogarszasz swoją pozycję.
Góra patrzy na statystyki i nagle mają info, że tyle samo osób robi 200% tego co kiedyś. Oznacza to, że połowę można zwolnić.
Jeśli nie implementujesz żadnych rzeczy typowo pożądanych w ogłoszeniach i przy okazji się nie uczysz niczego nowego, to dosłownie marnujesz czas. Nie masz nawet czasu przejrzeć ofert i douczyć się czegoś dodatkowego.

Dzisiaj na redicie czytałem wątek