Wpis z mikrobloga

Zwrocie uwagę na pojazdy i wyposażenie żołnierzy rezerwy. A grzany jest zakup Apaczy, F-15, okrętów podwodnych i nawodnych... A dwa lata minęły, jak nie było lini produkcyjnej dla Borsuka, tak dalej nie ma. A jeszcze trzeba zaklepać sobie dostępność części. Na czas dostaw K2 i Abramsów można by przyspieszyć modernizację Leo do 2PL a potem je sprzedać. Ale ja tam nie wiem, ekspertem nie jestem ¯\(ツ)/¯

#polska #polityka #wojna #rosja #ukraina
N331 - Zwrocie uwagę na pojazdy i wyposażenie żołnierzy rezerwy. A grzany jest zakup ...

źródło: 1000075745

Pobierz
  • 16
Zwrocie uwagę na pojazdy i wyposażenie żołnierzy rezerwy.


@N331: Weź pod uwagę, że to tylko malutkie ćwiczenia. Gdyby coś się działo na poważnie to dopiero byś zobaczył zabytki
( ͡° ͜ʖ ͡°). Aż dziwne, że ktoś się chce chwalić takim syfem w sieci, przecież to jest antyreklama rezerwy.

A dwa lata minęły, jak nie było lini produkcyjnej dla Borsuka, tak dalej nie ma.


@N331: Bo to
via Wykop
  • 0
@Szinako: dlatego pan były wojskowy zwraca uwagę, że ten post dywizji to tak z ironią, a nie że się chwalą

Zakonserwować i do rezerwy, a nie sprzedawać.


Wszystkie trzy czołgi K2, Abrams i Leo korzystają z innych części. A setki lat wojny pokazują, że logistyka w dłuższym czasie wygrywa wojny. A inne pojazdy też mamy różne. Więc upraszczanie na plus.

Bo to trzeba na spokojnie i powoli, tak by zaraz wepchać
dlatego pan były wojskowy zwraca uwagę, że ten post dywizji to tak z ironią, a nie że się chwalą


@N331: Myślałem, że to link do twitta ze zdjęcia i nie wchodziłem. Ja też pomyślałem, że admin tego profilu zmienia robotę i odwalił trolling.

Wszystkie trzy czołgi K2, Abrams i Leo korzystają z innych części. A setki lat wojny pokazują, że logistyka w dłuższym czasie wygrywa wojny. A inne pojazdy też mamy
via Wykop
  • 0
a na co liczysz? Że każdy będzie wyglądał jak komandos?


@fraciu: moim marzeniem jest by powstały nowe linie produkcyjne dla Rosomaka, Borsuka i ZSSW 30. By skoczyć z starym sowieckiem złomem. Czuł bym się tak bardziej bezpiecznie.
@N331 myślisz że to tak łatwo wyprodukować? XD teraz piszę całkiem serio. Niektórzy sobie nie zdają chyba sprawy jak ciężko ruszyć z produkcją. Maszyny, ludzie, dostawy itp. a żeby to ruszyło muszą być wieloletnie kontrakty.
a na co liczysz? Że każdy będzie wyglądał jak komandos?


@fraciu: Wystarczyłoby, żeby nie wyglądali gorzej niż ruscy zmobilizowany, z których była tak gigantyczna beka w internetach. Ruscy pod względem wyposażenia indywidualnego zrobili gigantyczny przeskok jakościowy i ilościowy, my chyba dopiero ostatnio ogłosiliśmy jakiekolwiek większe zakupy sprzętu indywidualnego. Odważyłbym się nawet powiedzieć, że dzisiaj rosyjski zmobilizowany jest znacznie lepiej wyposażony i wyszkolony niż byłby nasz. O gigantycznie większych rosyjskich mocach szkoleniowych
via Wykop
  • 1
myślisz że to tak łatwo wyprodukować?


@fraciu: myślę, że nie, więc mogli by zacząć, zamiast obudzić się w świecie gdzie nie ma czasu i trzeba zamawiać z Korei bez offsetu, przetargu i serwisu.
via Wykop
  • 1
@fraciu: naczytałem się gier wojennych i wypowiedzi ekspertów. Jeśli Rosja ma ruszyć na Nato, to oleje Finladnie. Oleje Rumunie i Słowację, bo tam są góry. Ruszą na nas, by odciąć państwa Bałtyckie, by mieć dogodną pozycje z lądu do terrorzyowania żeglugi na Bałtyku. Zatem wjadą w Polsce na lądzie. A to oznacza, że w Nato powinien być podział na rolę. Naszą misją będzie zatrzymanie ruskich wojsk pancernych i piechoty. Więcej potrzebujemy
@N331: Tylko że to wina społeczeństwa, bo dało się rozbroić xd

A po co nam ZSW? No właśnie po to.

Ale jak idioci woleli ją zawiesić, zamiast modernizować jak np w Izraelu, no to pretensje trzeba mieć do siebie.