Wpis z mikrobloga

#bron #strzelectwo Mirki z tagu, zastanawiam się już od jakiegoś czasu nad kupnem broni, wiem że najprościej jest wystąpić o pozwolenie na sportową, bo do obrony osobistej do tej pory były naprawdę duże problemy żeby uzyskać, ale później te zabawy z zawodami etc. dlatego zastanawiam się, czy teraz, skoro głowa państwa, premier, rząd, przedstawiciele NATO oraz obecni i byli generałowie straszą wojną, czy jest to dobry powód i spełnia przesłanki z zapisu o:

istnienie stałego, realnego i ponadprzeciętnego zagrożenia życia,zdrowia lub mienia


I czy na podstawie zagrożenia wybuchem wojny policja wydaje zezwolenia na posiadanie broni w celach ochrony?
Wiem że to pozwolenie jest limitowane do kalibrów od 6 do 12 mm (czyli np. taki Five Seven z przeciw kewlarową amunicją 5.7x28mm odpada :( smuteczek ) ale coś klasycznego już jak najbardziej można kupić.
  • 42
@voodoo3: @Polinik Najlepsze są kluby co wsytarczy opłacać składke raz w roku i to wsytarczy, żadnych zjazdów tylko zawody raz do roku a tak pestki zamówienia grupowe i tańsze zabawki. Nie wiem dlaczego niektórzy nie potrafią znaleźć normalnego klubu tylko jakieś prowadzone przez starych dziadków z wymogami do dopuszczenia do patentu typu "3 kursy po 1000 zł". U mnie bez problemu, prawie wszystko przez internet a na strzelnicy z własnej woli
@D_Stog:
Większość klubów tak ma, że składka, zawody i tyle.
Są jakieś dziaderskie kluby typu właśnie KS Cover, które wciskają kit swoim członkom, rżną ich i na kasę, stawiają wymogi. A członkowie zamiast zagłosować nogami i pójść tam gdzie taniej i wygodniej -- siedzą w tym bagnie i jeszcze sprzedają, że to bagno takie fajne a poza tym wszędzie jest bagno. ¯\(ツ)/¯