Wpis z mikrobloga

Czy to jest legalne że tauron do nowego punktu poboru prądu sam sobie ustalił prognozę na 400zł miesięcznie, wystawił 3 faktury których już się nie da skorygować ani zmienić do rzeczywistego zużycia tylko trzeba zapłacić i koniec? Jeśli tak to jakimi naszymi pieniędzymi obracają - np. 1000 osób się przyłącza x 400zł miesięcznie 400k darmowej pozyczki można żyć #tauron #prad #ekonomia
  • 3
@PietroPawlo: Panie, jest dokładnie jak napisałeś. U mnie wystarczyło zmienić licznik ze starego na SMART i ktoś nie podumał i wpisał gdzieś w systemy jakieś prognozy zużycia z dupy (wyższe o 100% od rzeczywistych z analogicznego okresu 1 rok wcześniej). I tym sposobem cyk - rachunki prognozowane na 6 miesięcy do przodu wyższe o 100%. #!$%@?ć się z Tauronem tymi ich systemami kontaktowymi to droga przez mękę. Każdy e-mail dostaje indywidualny
Ale ja mam co 6 miesięcy. Poza tym Tauron dolicza opłatę za częstsze wystawianie / generowanie faktur. Rozliczenie co miesiąc - 5,61 zł brutto dodatkowo miesięcznie (67,32 zł rocznie), rozliczenie co 2 miesiące - 2,80 zł brutto dodatkowo za każdy miesiąc (33,60 zł rocznie), prognoza 6 miesięczna - Opłata 0,93 zł brutto dodatkowo za każdy miesiąc (11,16 zł rocznie).