Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie... Dostałem subwoofer creative 5.1 t6060 i po podłączeniu go do zasilania przepala bezpiecznik w środku. Sprawdzałem na dówch zasilaczach. Po za tym sprawdziłem wszystkie kanały i na każdym głośnik buczał... Gdzie może leżeć problem? Gdzieś jest zwarcie? Jak to sprawdzić? Wszystkie kondesatory wyglądają na całe. Od razu mówię, że jestem typowym Januszem w tych sprawach i oprócz jakiegoś poprawnego zlutowania czy wymiany elementów nie znam się na czytaniu schematów ani dokumentcji układów scalonych. Same ukłądy w środku to TDA8947J...

#elektronika #glosnik #subwoofer #creative
  • 9
Włożyłem taki bezpiecznik jaki jest zaznacozny na płytce. On nie przepala się od razu tylko po około 10s... W tym czasie tak, żeby nie spalić więcej bezpieczników podłączałem źrdło dzwięku i sprawdzałem pojedyńcze kanały i odłączałem zasilanie. Na niektóych kanałach głośnik buczy, a na inncyh w ogóle nie ma dzwięku.
Całą płytę już wcześniej wyciągnąłem z obudowy i odlutowałem głośnik. Chciałem zmierzyć napięcie na wyjściu ale bezpiecznik praktycznie odrazu padł, voltomierz nic nie pokazał i coś się spaliło na płycie... :/

Te końcówki mocy to te wzmacniacze w postaci układów scalonych?
@Zdanio: Soory, zapomniałem się odezwać. Końcówka mocy padła. Sprawdziłem omomierzem i było przebicie. Wylutowałem wymieniłem i działa. W sumie koszt całkiem dobrego (jak dla mnie) subwoofera 20 zł + 10 zł za ukłąd scalon a gra ładnie :D