Wpis z mikrobloga

Euforia EV nie żyje. Producenci samochodów zmniejszają lub opóźniają swoje plany dotyczące pojazdów elektrycznych

https://www.cnbc.com/2024/03/13/ev-euphoria-is-dead-automakers-trumpet-consumer-choice-in-us.html

W końcu jest potwierdzenie moich słów, mało tego jeszcze dzisiaj mówiłem, przed otwarcie giełdy nie dotykać tego padła

#gielda #polityka #ekoniomia #samochodyelektryczne #tesla
Questorius - Euforia EV nie żyje. Producenci samochodów zmniejszają lub opóźniają swo...

źródło: tesla5

Pobierz
  • 6
@Questorius:

To moje słowa w 2022 roku


Świetna analiza, nie da się, nie ma litu, dlatego pewnie jego ceny, jak i ceny samych baterii ciągle spadają przy rosnącym popycie?
Btw w Europie już jest ponad 40 fabryk baterii
@PiotrFr:
Ale ja nie powiedziałem, że tego nie będzie!!!!
Tylko że wszyscy się rzuci na surowce i potrzebują jej ogromnej ilości i potrzeba czasu na dostarczenie takiej masy wszystkim potrzebującym
Poza tym mówiłem, również że to jest przyszłość, ale nie teraz
Argumentów była wiele, że ta mania nie idzie w parze i nie widzę tego
@Questorius: ale kiedy potrzeba czasu? Mimo zwiększonego zapotrzebowania ceny spadają w szybkim tempie.
Nie wiem też o jakiej manii mówisz. Ot źródło napędu zyskujące popularność.
Ale ja nie powiedziałem, że tego nie będzie!!!!


@Questorius: A zauwazyles ze przes ostatnie 2 lata producenci aut wogole ostali po dupie bo kryzyzs i inflacja spowodowaly mniejszy popyt wogole na samochody?
A zauwazyles ze liczba elektrykow mimo to rosnie?
A myslisz ze korekta na rynku, czyli ci co kupiliby spalinowe auto, ale czekali zwyzej wmienionych podowod i dopiero kupia jak gospodarka sie poprawi, to nie jest faktor?
@JayCube:
Ja o tym wszystkim wiem, jestem inwestorem i gram na giełdzie, także nie ignorowałem tego
Mało tego przecież przepowiedziałem recesje w Niemczech, Anglii mówiłem,że śmiało short (na początku nikt nie wierzył, że będzie taki obrót sprawy)
Shortowałem cały rynek wraz z amerykańskim w 2022 roku,wraz z btc (ustrzeliłem 30% całej jego wartości - miałem 2 pozycje) także jak najbardziej wiem o tym co napisałeś

Jak byś był zainteresowany to zapraszam