Wpis z mikrobloga

Jak już jesteśmy przy tym 1,5 promila (elegancko!) to ja jeszcze bym miał, ten tego i tak dalej, taką uwagę. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Mianowicie wiecie, że teraz są te Toyota Connect/MyT, My BMW itede tepe. Wiecie o co chodzi. Apki, zbieranie danych, włącz mi klimę i inne takie.

Na wejściu czasem nawet zaskakuje "Sprawdzanie konfiguracji kraju...".

No i generalnie w Polsce każdy nowy (nowszy) samochód posiadający tego rodzaju dostęp powinien mieć wbite maksymalne - niech stracę - 150 kilometrów na godzinę. Nie ma znaczenia, czy Toyota Yaris Hybrid, Corolla 195 KM, czy Będziesz Miał Wydatki z kategorii "palę rodziny".

Jedziesz z Erefenu, wjeżdżasz do Kraju Nadwiślańskiego i cyk info na tablecie/do apki "Hej, wjechałeś do RP. Twoja maksymalna prędkość zostanie ograniczona do 150 km/h. Bezpiecznej podróży!".

Dziękuję, nie mam więcej pytań.

Do tego jakaś forma wyłączenia tego na torach wyścigowych poprzez wpisaniu odpowiedniego kodu (coś ala Blik) - oczywiście w ramach takich torów, wtedy to będzie nowa nisza. A niech sobie robią "Nascar" po 250, proszę bardzo.
Wszystko okraszone drakońskimi karami za przekroczenia (np. dwa kolejne odcinki z dużo większym pomiarem, starsze samochody, Sebiksy w starszych modelach).

Bo ja nigdy nie będę miał 1,5 promila (a nawet 0,2), a także nie przekroczę sto czterdziechy (+/- 5 dla błędu statystycznego).

Praworządność i życie zgodnie z prawem. Aby społeczeństwo chodziło jak żyleta. #spoleczenstwojakzyleta

Zdjęcie przypadkowe. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#samochody #motoryzacja #niepopularnaopinia
Krzewiciel_prawdy - Jak już jesteśmy przy tym 1,5 promila (elegancko!) to ja jeszcze ...

źródło: 58zpiiwy364utiq_wizerunek

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
Do tego jakaś forma wyłączenia tego na torach wyścigowych poprzez wpisaniu odpowiedniego kodu (coś ala Blik) - oczywiście w ramach takich torów, wtedy to będzie nowa nisza. A niech sobie robią "Nascar" po 250


@Krzewiciel_prawdy: W przypadku dronów to tak działa, autoryzujesz strefę z zakazem lotów kodem. (po wcześniejszym przedstawieniu dokumentów z których wynika że możesz tam latać)
  • Odpowiedz
Praworządność i życie zgodnie z prawem. Aby społeczeństwo chodziło jak żyleta.


@Krzewiciel_prawdy: bardzo wątpliwe, dużo osób chce jeździć szybciej i by była partyzantka, obejścia. Ciężkie do wyegzekwowania, więc potem ktoś musiałby ponieść polityczne konsekwencje porazki programu, który przecież pochłonie miliardy

Prościej by było usiac drogi zakamuflowanymi radarami jak we Włoszech w miastach i by się szybko zmieniły sposoby jazdy, ale nie ma takiej woli, bo ludzie chcą jeździć szybko

Tak
  • Odpowiedz