Wpis z mikrobloga

Jedno z moich ulubionych skrzyżowań w Krakowie. Ciekawi mnie, co autor tego wyjazdu miał w planach, aby zrobić go w tak głupi sposób i zmarnować przestrzeń na wyjazd, który nie spełnia swojej funkcji.
Dla tych co nie kumają- wyjazd/wjazd z osiedla bezpośrednio na róg skrzyżowania przez przejście dla pieszych.
Dodatkowe foto w komentarzu.
#drogi #krakow
jafik - Jedno z moich ulubionych skrzyżowań w Krakowie. Ciekawi mnie, co autor tego w...

źródło: wroclawska

Pobierz
  • 6
@jafik: A to nie jest czasem droga pożarowa?

Normalny wjazd/wyjazd na to osiedle jest głębiej przez szlaban na wprost urzędu.

Tutaj masz wjazd tylko dla straży pożarnej i innych służb alarmowych. Specjalnie te trzy pachołki na przejściu dla pieszych to plastik, żeby wóz strażacki mógł je rozjechać tylko i wbić się na osiedle.
  • 0
@Catmmando: Tak, jest dalej normalny wjazd. Chodzi mi o przykład planowania na początku budowy, gdzie sporo wykroczeń było przez ten wjazd i teraz wszędzie dookoła są słupki, bo lenistwo mieszkańców zwyciężyło. Ciekawe, że nie dało się tego inaczej zorganizować, tylko jako taki bubel właśnie
@jafik: tam nie było wjazdu, od momentu oddania budynku do użytku to była droga tylko i wyłącznie pożarowa, czy też dodatkowo dojazd do śmietnika. Tylko oczywiście polskie bydło robiło sobie z niej parking.