Wpis z mikrobloga

@czechu92:

tirówcow, operatorów dźwigów i innych strażaków OSP


Suprajs, bo oni to akurat standardowa kara plus nie przepadek czy równowartość, a tylko 5k albo trochę więcej na fundusz ( )
  • Odpowiedz
@czechu92:
"A co z przepadkiem auta w przypadku kierowców zawodowych?
Zgodnie z art. 44b § 3 kodeksu karnego - Przepadku pojazdu mechanicznego oraz przepadku równowartości pojazdu nie orzeka się, jeżeli sprawca prowadził niestanowiący jego własności pojazd mechaniczny wykonując czynności zawodowe lub służbowe polegające na prowadzeniu pojazdu na rzecz pracodawcy. W takim wypadku sąd orzeka nawiązkę w wysokości co najmniej 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej"
  • Odpowiedz
standardowa kara plus nie przepadek czy równowartość, a tylko 5k albo trochę więcej na fundusz


@TestoDepot: nie ma chyba górnych widelek, minimum 5k
  • Odpowiedz
Dzięki

@czechu92: A prosze :)

a tylko 5k albo trochę więcej na fundusz

@TestoDepot Fajne "troche"

"Górna granica nawiązki wynosi 100 000 zł (to wynika z art. 48 kk)"

https://www.infor.pl/prawo/nowosci-prawne/6530564,konfiskata-aut-pijanym-kierowcom-od-14-marca-2024-r-samochod-w-leasingu-po-wypadku-i-inne-odpowiedzi-na-najczestsze-pytania-o-nowe-przepisy.html

Pytanie tylko o to kiedy sady beda dawac gorna granice. Jak zaplacisz 20k to unikniesz granicy 100k.
  • Odpowiedz
  • 0
A jakby to działało na wszystkie maszyny to pomyslcie ile ten kapitan statku by zapłacił co go ostatnie zawinęli xD
  • Odpowiedz
  • 1
@gorzki99
Ja nie pije w ogóle to nie śledzę prawa karnego i w dupie mam te przepisy. Ale mniej pijaków na drogach to miód na moje uszy. Ostatnio na głównej był gości co się rozbiła autem i miał już chyba 5 zakazów prowadzenia. Nosz ku$#@ z takim chwastem
  • Odpowiedz
Ja nie pije w ogóle to nie śledzę prawa karnego i w dupie mam te przepisy. Ale mniej pijaków na drogach to miód na moje uszy. Ostatnio na głównej był gości co się rozbiła autem i miał już chyba 5 zakazów prowadzenia. Nosz ku$#@ z takim chwastem


@czechu92: Ja jestem funkcjonalnym alkoholikiem. Ale bez obaw - nie prowadze bo nie mam PJ (i nigdy nie mialem a nie ze mi wzieli
  • Odpowiedz
@czechu92: dla mnie te przepisy niewiele zmienią, bo ograniczenia konfiskaty są tam bardzo duze. Większość "pijanych kierowców" w Polsce to są ludzie na kacu co mają 0.3, a konfiskata ich nie obejmie.
  • Odpowiedz