Wpis z mikrobloga

Przesiadka z R9 380 na GTX 1070 (używany- 500zł na olx) i nagle temperatura GPU max spadła z 80 do 64, a FPS w Satisfactory (save na ponad 250h) z 40 na ponad 100. Reszta:
Intel i5-10400F
4 x 8GB DDR4 3200MHz Corsair Vengeance RGB PRO
Gigabyte Z590 GAMING X
SSD m2 1tb
MasterLiquid Lite 240
Thermaltake View 37
6 x 120mm Thermaltake ARGB
Gigabyte Aorus 850W 80 Plus Gold

Cały zestaw ulepszany stopniowo. Jak bardzo stopniowo? Obecna płyta główna trzyma się na tych samych śrubkach, co kiedyś płyta z prockiem 486DX. Kto wie, ten wie ( ͡ ͜ʖ ͡)
Procek niedawno (3 lata temu xD) wymieniany
Ram jw- po cichu trzymam kciuki za boost x 2 z szerszym wsparciem quatro (takie rzeczy to na razie mezalians)
Płyta niby spoko, nowa, ale to właśnie ciemna strona 'stopniowo'. Za rogiem czeka Z790 ( ͜͡ʖ ͡€)
Marki dysku nie pamiętam, a radiator zasłania
Chłodzenie zaraz będzie miało 7 urodziny (to więcej niż moje małżeństwo xD), śmigła kapitulowały jakoś w 2020
Buda to mój osobisty end game, jeśli technologia mnie nie zmusi, zostaje fO EvA ()
Wentylatory udało mi się wyłapać w jakimś packu z sterownikiem, ale płyta ma własny
Zasilacz- jo, jo, u kogoś na pewno jest na czarnej

#pcmasterrace #chwalesie

Landmark - Przesiadka z R9 380 na GTX 1070 (używany- 500zł na olx) i nagle temperatur...

źródło: 471eb962-a5ad-44b6-82f8-4ce1551fb3fe

Pobierz
  • 15
  • 0
@LM317K: Ja wiem, przyznaję, ale to właśnie to 'stopniowo'. To nie jest i nigdy nie będzie TOP OF THE TOP, zawsze będzie tylko dążył. Bycie Samurajem to nie osiągnięcie celu, to droga ()
  • 0
wywalanie hajsu na ledy i fancy obudowe


@Huntley: fancy obudowa ale umiarkowana cena, dałem jakoś poniżej 500zł. Ledy z Action za 39zł xD Taki Corsair np to już poleciał z cenami, ale my malutcy jakoś nadążamy :P
Buda to mój osobisty end game


@Landmark: Fajna. Ja od blisko 20 lat mam Chiefteca BH-01B, siedziało w nim sporo komputerów. Jeśli wszystko się uda, jutro odbieram mój endgame (staruszek posłuży jeszcze długo jako NAS, nawet siedzi się na nim wygodnie, to porządna blacha.), FD Torrent TG, szara, najładniejsza.
RobinSchudl - >Buda to mój osobisty end game

@Landmark: Fajna. Ja od blisko 20 lat m...

źródło: CIMG0883

Pobierz
. Jak masz opanowany 'cable management' na pro, to da rade zrobić okno z dwóch stron!


@Landmark: ona ma z obu stron szyby, ale ta ciemniejsza, prawa, będzie przytulona do ściany, więc wszystko pod kontrolą. Z tymi kablami to robię co się da jak widać, ale szału nie ma.
@Landmark: to tyle kosztuje ta używka? Ja teraz zmieniłem kompa i specyfikacja starego to:
- MSI GTX 1070
- MSI B450M Plus MAX
- 16 GB DDR4 3333
- zasilacz 550W
- obudowa od Silentium

I za całość krzyknąłem szwagrowi 1k polski, patriotycznych złotych. Czyżbym sam się załadował w dupsko?