Wpis z mikrobloga

Wygląda na to, że klasa Husarz będzie w powieściowej wersji Log Horizon (a potem może też w anime).

Kilka tygodni temu autor książkowej wersji zapytał fanów na świecie, jak mają brzmieć odpowiedniki japońskich klas na zagranicznych serwerach w Elder Tale (fikcyjnej gry MMO z Log Horizon). Z otrzymanych zgłoszeń stworzono końcowe listy:

http://www.crunchyroll.com/anime-news/2014/03/23/log-horizon-international-server-class-poll-goes-live

region: Rosja

"48 posts from Poland, Russia, United Kingdom, Czech Republic

Bogatyr -guardian alternative

Volkhvy -druid alternative

Cossack - samurai alternative

Hussar - swashbukler alternative"

Poland i United Kingdom - już chyba wiadomo, od kogo było najwięcej zgłoszeń ;)

Teraz pytanie, czy autor i przede wszystkim rysownik ilustracji prawidłowo zrozumieją intencje wysyłających i wybiorą wygląd Husara z Polski czy Węgier, czy może jakiegoś Ruska/Prusaka/Francuza nijak mającego się do środkowo-europejskiej specyfiki ^^'

Ogólnie to mogliby zmienić nazwę Rosja na Europę Wschodnią ;)

#loghorizon #animenowysezon #anime #manga #lightnovel #japonia
źródło: comment_8GRRi51t6RsfKu1gpx7Np7N8ISqZ393Q.jpg
  • 7
@80sLove: Co do tego husarza, to wszedłem sobie w źródło i przepuściłem przez tłumacza.

( alternatywa do kradzieży szermierza ) Hussar


Huzar jestwyznaczenie lekkiej kawalerii , który pojawił się w 15 wieku na Węgrzech . Urządzenia , takie jak pistolet lub ciężkiego zbrojnych wielu była postrzegana przejść zgodnie z duchem czasu , ale w pierwszym wydaje się być z lekkiej kawalerii pancernej wyposażonej w tarczę i włócznię .



Zakładać wysoką
@Adrian00:

Z tego, co wiem do zgłoszenia dodawało się opisy klasy i w nich widzę pewną szansę.

Sam nawet chciałem wysłać jakąś terminologię i objaśnienie, ale jak zobaczyłem, że autor zignorował Europę Środkową wstawiając Rosję, to mi się odechciało ;p