Wpis z mikrobloga

Lubie to gadanie, ze wszyscy ciagna do top5

No to wezmy sobie top topek - wawke taka, bo jak juz jechac z powiatu to chyba na bogato, a nie jakis poznan biedacki?

mieszkanie za banke to bedzie jakies 50-60m no moze 70m jak jakis wygwizdow (licze z wykonczenime i garazem), a moze starczy na 40m jak sie komus mokotow czy zoliborz sni po nocach.

Ratka na banke ile? wkladzik skromne 100k to ratka z 6k + czynsz to wyjdzie lekko 7k netto oczywscie :)
To ile taka rodzina 2+1 (juz zostawmy 2+2 bo to obled) ma zarabiac zeby na to wyrobic? no przydaloby sie zbey to bylo min 20k zeby ten kredyt to nie bylo wiecje niz 30%.

To jak nie jestes fakir koder, lekarz albo inny dentysta, wzietym prawnikiem albo innym biznesmanem - to jak chcesz na to zarobic?
No bo jeszcze trzeba samochod kupic, utrzymac go, ubrac sie jak czlowiek, na wakacje pojechac, zjesc w knajpie, wyjsc do klubu - no przeciez nie po to sie ktos przprowdza do wielkiej miasta zeby zyc jak kolszard? Przpeorwadza sie po to zeby bylo mu lepije, a nie gorzej?

Jak jestes IT fakir to spoko (zoabczymy jak dlugo), ale jak to ma byc plan dla PRZECIETNEGO czlowieka, to powiem ze ja tego nie widze, bo z tego co mi wiadomo w przecientje robocie nie placa 10k netto, placa gdzies polowe z tego.... czyli biznesplan sie nie spina.

Zdecydowana wiekszosc ludzie nie ma opowiednich kwalifikacji zeby sie zaczepic w duzym miejscie na wysokoplatna robote. Bo gdyby bylo to proste - to KAZDY w waw by zarabil min 10k netto... no niestety - nie zarabiaja. Mimo ze mieszkaja w tym miescie od urodzenia.

#nieruchomosci
  • 9
  • 0
to wszystko działa tylko dla tego że ludzie żyją sobie na swoich mieszkaniach a poddane manipulacjom cenowym jest tylko 3-5% rynku wolnych mieszkań


mowisz? ;)

no niestety - wzrostowicze milcza jak zakreci w tym temacie ze jak to jest ze ludzi stac, ze dalej sa nauczyciele w skzolach czy kierowcy miejskich autobusow - no sa, bo mieszkaja maja. Skad? NA PEWNO nie kupili, bo ich zwyczajnie nie stac. Ale cala reszta ma
  • 0
Tak ciągną, że moi znajomi kupują maksymalnie w Katowicach, a większość w miastach obok.


mordo, jak ci mowie ze ciagna to ciagna, KAZDY tak mowi ze ciagna, co prawda na moje pytanie a jakim cudem te miasta generuja tyle nowych ofert pracy wysokoplatnje (bo biedackiej to sie nie kalkuluje) to juz jest cisza....

a liczby sa takie, ze cale warszawskei kropo to ok 80.000 etatow..... a to ponoc te posady "rozdaja jak
  • 0
Ja kupiłem w Sosnowcu i nie widzę kompletnie zagrożeń w wygodnym życiu przez kolejne 10 lat mieszkania tutaj :)


sosnowiec green oxygen plaza? No to pelen prestiz :)

coz, ten tak to mistrzostwo racjanalizacji - tzn wzrostowicze dorobaija teorie do tez przeczacchc logice opierajaca sie na faktach dokonanny. Jesli rozmowa schodzi na poziom rosnie bo rosnie, logika idzie na bok, no to rozmowa jest nieskonczona... bo rosnie. To jest argument ostateczny. To
To mi przypominam rozmowy z 2005-2008 tylko ze tam pompa byla krotka i bardziej dynamiczna, ta sie cos rozwleka...


@del855: znam ludzi którzy nadal mają passata z tamtego okresu. Tzw na koniec pompy dawali w chf kredyty na 120% wartosci betonu i ludzie po tym jak położyli panele - szli do salonu po auto. Wszyscy brali, bo w gazecie pisali, że za dwa, trzy lata mieszkania będą nie za 7k/M2, tylko
  • 0
znam ludzi którzy nadal mają passata z tamtego okresu. Tzw na koniec pompy dawali w chf kredyty na 120% wartosci betonu i ludzie po tym jak położyli panele - szli do salonu po auto. Wszyscy brali, bo w gazecie pisali, że za dwa, trzy lata mieszkania będą nie za 7k/M2, tylko za 15k. Teraz jest to samo, tylko zamiast pordzewiałego passata zostanie im beton, którego nikt nie chce, bo imigranci z Nepalu
ir koder, lekarz albo inny dentysta, wzietym prawnikiem albo innym biznesmanem - to jak chcesz na to zarobic?

No bo jeszcze trzeba samochod kupic, utrzymac go, ubrac sie jak czlowiek, na wakacje pojechac, zjesc w knajpie, wyjsc do klubu - no przeciez nie po to sie ktos przprowdza do wielkiej miasta zeby zyc jak kolszard? Przpeorwadza sie po to zeby bylo mu lepije, a nie gorzej?


@del855: Dobrze, żeby baba jeszcze