Wpis z mikrobloga

Rozglądam się za używanym rowerem. Do tej pory jeździłem na trekkingu, ale chciałbym spróbować czegoś nowego. Sam jeszcze nie wiem czy #szosa czy #gravel. Znalazłem w mojej okolicy Romet 3Huragan 2021 z niedużym przebiegiem. Czy na początek był by wystarczający? Czy w każdej szosie da się wymienić opony na takie z bieżnikiem żeby zrobić z niego gravela? Czy to oprócz opon gravel ma inną ramę niż szosa?
Dobrze rozumiem, że gravel to takie 2w1 z nastawieniem na teren, a szosa to głównie asfalt?
  • 3
  • Odpowiedz
@seelk2: w gravelach masz większy prześwit na szersze opony niż w szosach. Musiałbyś sprawdzić jaka maksymalnie wejdzie w danej szosie. Nie kojarzę dokładnie, ale na ogół max w szosach to coś koło 35mm. Gravel ma wygodniejszą geometrię, więcej mocowań na sakwy i trochę większą masę. Jak napęd w tym Romecie będzie w dobrym stanie, to jak najbardziej styknie na początek.
  • Odpowiedz
@seelk2: szosa to tylko asfalt, do tego Romka nie włożysz szerszej opony niż 28mm. A opony terenowe do graweli mają tak sensownie (zależnie od wagi właściciela) od 35 do 45mm. W grawelach siedzi się wygodniej, co nie znaczy że na szosie jest niewygodnie. Tam po prostu jesteś trochę bardziej wyciągnięty.
Na pewno przesiadka z trekkinga na szosę będzie zdumiewająca :] Inna kultura jazdy, prędkości, lekkość, coś wspaniałego.
Mniej (co nie znaczy
  • Odpowiedz