Wpis z mikrobloga

Cześć, chcę zabrać rodziców pierwszy raz za granicę na jakieś mini wakację w weekend majowy. Na około 5-6 dni maks.
Myślałem o wyspach kanaryjskich. Jakie miejsce polecacie w tym okresie? Gdzie będzie wietrznie, chłodniej itd?
Jakieś inne miejsca w Europie gdzie będzie ciepło w tym okresie? Polecimy z biurem podróży.

Fuerteventura? Gran Canaria? Teneryfa?

#podroze #teneryfa #wyspykanaryjskie #grancanaria #lanzarote #fuerteventura #podrozujzwykopem #hiszpania
  • 8
@nick230: Na Fuercie będzie wietrzniej, Gran Canaria i Teneryfa bardziej zielona, Lanza jeszcze inna. Ogólnie wszystkie piękne. Teraz bierzemy teściów na ich pierwszą taką wycieczkę na Teneryfę.

Ogólnie polecam wziąć w takim przypadku hotel all inclusive, ale nie ograniczać się do tego - czasami zjeść coś na mieście.

I jak dla mnie kanary to obowiązkowy wynajem samochodu - można dużo więcej zobaczyć i ciekawiej spędzić ten czas. Ja zawsze wynajmuję auto.
@nick230: Teraz lecimy do Grand Muthu Golf Plaza Hotel & Spa, ale jeszcze relacji nie mogę zdać. Na Tenerife wcześniej jak byłem to na kilka dni i brałem jakieś apartamenty co taniej było, bo bardziej na zwiedzanie byłem nastawiony. Jak coś od soboty tam będę ;)
@nick230: np. mieszkaliśmy tutaj https://www.airbnb.pl/rooms/891889581983429867?adults=1&children=0&enable_m3_private_room=true&infants=0&pets=0&check_in=2024-04-08&check_out=2024-04-15&source_impression_id=p3_1710277578_ujuUAkN2fK%2BuqgSy&previous_page_section_name=1000&federated_search_id=576585aa-e15e-4f06-bc1c-2baf3594ff0b

Fajna mała miejscowość i dobre ceny. Generalnie w tej części wyspy panuje taki mikroklimat i jest praktycznie cały czas słońce. Unikaj miejscowości Fraile. Często są tam niskie ceny a wynika to z faktu ze miejsce jest zamieszkałe przez czarnoskórych i podobno nie jest bezpiecznie.