Wpis z mikrobloga

Zakupy w sklepach stacjonarnych i aptekach to dzisiaj dramat. Większość rzeczy razem z przesyłką kosztuje przynajmniej o połowę mniej na allegro, a rzeczy z temu i aliexpress jeszcze mniej. Wczoraj w aptece chciałem kupić lek sprzedawany też na allegro, więc myślałem, że cena nie będzie wiele wyższa. Pani mgr w aptece zaśpiewała 37 zł. Na allegro to samo za 12 zł. Drugi lek za 35 zł, na allegro za jakieś 16. Witaminy, sumplementy tak samo. Poza świeżymi produktami w sklepach to praktycznie wszystko wychodzi dużo taniej przez internet, nawet z przesyłką (smart ofc) i marżą platformy. Istnienie większości sklepów stacjonarnych ma sens tylko, gdy coś potrzebujesz natychmiast.
#apteka #farmacja #zakupy #allegro
  • 7
  • 1
@Reevo: ja podobnie, większość zakupów spożywczych robię na allegro, kupuję większe opakowania np. przypraw, kasz czy ryżu, bakalii, rzeczy azjatyckich itp., bo przebitka w stacjonarnych marketach, nawet tych niby tanich, to bywa 300-600% często. I daję zarobić mniejszym firmom, a nie gigantowi. Wystarczy włączyć sortowanie 4,8 gwiazdki w górę i czytać komentarze.