Wpis z mikrobloga

Drodzy wykopkowicze,
Czy ktoś kto był na Sri-Lance może doradzić mi jakiego transportu używać będąc na miejscu?
Planuje krótki pobyt Kolombo-Sigiriya-NuwaraEliya-slawny pociąg-Eliya-plaże na południu-Kolombo. Chodzi mi głównie o to że jak już będę na przykład w Sigiriya, to jak przedostać się na przykład gdzie 5 km dalej do danej atrakcji? Przy większych odległościach wynajmę transfer. Nie chce wynajmować samemu pojazdu. Z góry dziękuję za komentarze! #podroze #srilanka #azja
  • 12
  • Odpowiedz
@mm123: tuk tuk. Ja akurat wypożyczyłem na dwa tygodnie i sam prowadziłem (polecam!), ale jeśli nie chcesz się w to bawić, to możesz po prostu zgarnąć kierowcę "z ulicy". 5km to normalny dystans do przejechania, możesz też wynająć kierowcę na godziny czy transport tam i z powrotem do danej atrakcji. Umiejętność negocjowania cen jak najbardziej wskazana.
  • Odpowiedz
  • 0
@mm123 pick me nie bardzo działa, mi się nie udało nikogo przez to chwycić. Ale spokojni możesz kogoś zgarnąć z ulicy i cię przewiezie lub zagadać w hotelu czy kogoś nie znają - nie miałam problemu raczej że znalezieniem transportu, ale jak byłam na początku roku to dymali mnie na kasę, ze hej i wszyscy w zmowie
  • Odpowiedz
@mm123: najlepiej prywatny kierowca, jak chcesz moge Ci podac namiar na super kierowce ktory spedzil z nami kilka dni i wozil po calym kraju, odleglosci duze jak i male.
  • Odpowiedz
@mm123 za przejazdy? W sensie uberem? Ja wielkich odległości nie robiłem, zazwyczaj do knajpy/kawiarni/restauracji czy coś w ten deseń. Ceny zazwyczaj około $1-$3 więc zawsze robiłem im tipa 100%
  • Odpowiedz