Wpis z mikrobloga

Siema, grał ktoś z Was w Rocksmith bez tego kabla Real Tone? Jest w necie "patch", który to umożliwia, wczoraj próbowałem się z nim bawić na dwa sposoby: przez interfejs audio i przez wejście mikrofonowe przy pomocy samej przejściówki 5->3,5". Niestety ostatecznie doszedłem do tego, że, chociaż gra wykrywała gitarę i nawet ją słyszałem, to jakościowo było tragicznie. Zmiana paru ustawień ("rozszerzenia" w ustawieniach audio i .ini w folderze gry) nieco pomogła (zniwelowała opóźnienie i nieco poprawiła jakość), ale wciąż to wszystko brzmi słabo. Macie jakieś pomysły?

Mogą być nawet te oczywiste, bo zabawa ustawieniami była na chybił-trafił :P

#rocksmith #rocksmith2014 #gitara #gitaraelektryczna
  • 20
@Kangel: ja jak podepnę pod usb, to dźwięk jest lepszy niż line in, ale i tak jest płaski, płytki, kiepski i brakuje mu wszystkiego, ale guitar rig ratuje dźwięk, ale jakoś zajebistego brzmienia to to i tak nie ma.

próbowałeś odpalać rs14 razem z odpalonym guitar rigiem?
@DFENS: nie mam aż takiego ciśnienia; chciałem sobie obczaić, bo może by mnie trochę to zmotywowało do ćwiczenia techniki :P Gram niby od 7 lat, ale jakoś nigdy nie byłem w stanie siedzieć np. po 4 godziny dziennie nad jakimiś drabinkami :(

@Fibi07: co najwyżej działałyby niezależnie, zresztą Rocksmith i tak wykorzystuje opcję "wyłączności", czy jak to tam, tzn. że po odpaleniu gry, tylko ona będzie mogła wykorzystywać ten sygnał.
@Fibi07: zastanawiałem się, czy to nie jest kwestia tego, że zarówno behringer, jak i wejście mikrofonowe, pokazują się jako wejścia dwukanałowe (i nie wiem, czy da się to jakoś zmienić), a wszystkie poradniki wskazują na wybranie "1 kanał, 16 bit, 48k Hz"
@DFENS: a Ty masz? z tym kablem działa bez problemu? Chciałem się pobawić bez zobowiązań, a gra zachowuje się jak uberwierząca panna ;<

@Fibi07: próbowałem coś takiego znaleźć, ale nie dałem rady. Spróbuję jeszcze poszukać, ale nawet nie wiem, czy to kwestia tego (bo w końcu dźwięk działał - ale może byłby lepszej jakości, gdyby dostawał tylko jedną ścieżkę). Heh
@Kangel: ja kupilem na probe pierwsza wersje gry z kablem za stowke, spodobalo mi sie i kupilem druga czesc tez, ktora przestala juz udawac, ze jest gitar hiro :) ale najpierw wyprobowalem dwojke na pirackiej wersji (ktora swoja droga dziala roznie)

teraz gram w 2 i mam import piosenek z 1 kupiony, calosc wyszla mnie jakos 210zl. Polecam kupic pierwsza czesc z kablem, mozna ja tanio wyrwac, a kabel zawsze sprzedasz
@DFENS: sam nie wiem, strasznie mnie #!$%@? cena samego kabla ;< za stówę to mogę sobie kupić jakiś wypasiony, profesjonalny kabel jack-jack, albo parę kompletów strun... Chyba nie mam aż takiego ciśnienia na tę grę. Ale dzięki za polecenie :)

@Fibi07: ale mi nie chodzi o to, że ta gitara brzmi nieładnie, że moje audiofilskie uszy są gwałcone przez, nie wiem, syntetyczne soprany i niezbyt tłuste basy, po prostu słychać
@Fibi07: nie, może nie jest jakoś super zajebiście czysto (w końcu dźwięk przechodzi przez Behringera xD), ale da się godnie pograć.

jak ja podepnę gitarę i są trzaski czy coś, to wszędzie, a nie w jednym programie


dlatego właśnie uznałem, że to nie jest wina hardware'u i da się to rozwiązać zabawą ustawieniami. Ale skończyły mi się pomysły i dlatego napisałem tutaj. Ta daa :P
@Kangel: Nie podłączaj pod mikrofon, spróbuj pod line-in. I dodatkowo kompletnie wyłącz mikrofony w opcjach (wiesz jak, prawym na głośniczek, urządzenia do nagrywania...), wtedy powinno być OK. Z opcjami nie wiem jak trzeba kombinować.
@Desperated: mam lapka, tylko wyjście na głośniki i wejście na mikrofon :/ No ale w grze gitarę słyszałem, ale pośród ogromu trzasków itd. sygnał do tego stopnia zanieczyszczony, że growy tuner mi go ledwo co łapał... Zauważyłem, że jak bawiłem się włączaniem/wyłączaniem opcji "wyłączności" (zarówno przy wyjściu jak i wejściu), to odpowiedni sygnał albo znikał, albo trzaskał, albo... odpalał się normalnie. I dzięki temu jakoś audio z gry ustawiłem (na początku
To masz ten sam problem co ja. :P Też mam lapka, w internecie znalazłem Rocksmitha na PS3 za 90zł (z kablem), jutro idę zobaczyć czy w tym sklepie mają. Nie mam PS3, ale kabel w tej samej cenie jest na allegro. :D

A jak nie masz line-in, to może sprawdź na jakimś pc czy działa, może jakbyś podłączył u siebie kartę dźwiękową usb z line-in to by była inna sprawa.

A jak