Wpis z mikrobloga

Bezos od Amazona zrzucił akcje za 2 miliardy dolarów,tylko w tym miesiącu zrzucił za 4 miliardy dolarów.

https://www.marketwatch.com/story/jeff-bezos-unloads-another-2-billion-of-amazon-stock-hes-sold-4-billion-this-month-e429acf6

Wiecie czasami mnie śmieszy ta wasz naiwność i wiara w silna gospodarkę w USA
Czy tu niektóry nie czytają na tematy ekonomiczne, informacji związanych z tym tematem ?
Przecież tu nie chodzi o to żeby zostać dawcami kapitału

Przecież jak cały czas na bieżąco pisze na temat sytuacji a USA - bo tam na tym rynku działam
Zobaczcie ile ostatnio było czerwonych flag,same lampki ostrzegawcze,ale Fomo się liczy i zero rozeznania na rynku

-Google i jego tragiczne Gemini - tragiczne AI które generowało Azjatów w mundurach gestapo,nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie kto jest gorszy Hilter czy Elon Musk
- Tesla - Elon Musk dostał za dużą wypłatę, a prawnicy nie mają ograniczeń. Żądają 6 mld dol. Kancelarie prawne, które obaliły w sądzie wypłatę 56 mld dolarów Elonowi Muskowi, uznając ją za przesadną, żądają zapłacenia rekordowego honorarium 6 mld dolarów. 6 tysięcy czarnych pracowników oskarża go o rasizm,akcja w Berlinie związana z aktywistami
- Amazon -Bezos zrzuca akcje
-Apple traci 24 % rynku w Chinach - komu teraz sprzedadzą te swoje zabawki Eskimosom ? (niejednokrotnie pisałem,że tam jest komuna i nie pozwolą na ekspansje zachodnich rzeczy,mało tego pisałem,że oni tylko kradną technologie a po czasie mówią: zawijać się!!! )

-Do tego tego sentyment konsumencki spada
-Ludzie zadłużenie na masową skale na kartach kredytowych,do tego nie mogą kupić domu,mieszkania,bo są takie drogie
-Inwazja przybyszy
-Ostatnie brednie Yelen,Powella oraz Bidena

Nie dałem się na tą minę wpakować,bo niejednokrotnie pisałem,że nie wierzę w obniżkę stóp %, a jak takowa by miała miejsce to byłoby tylko ze złych powodów a nie dobrych,a to jest różnica!!!!

Powiedzcie jak można wierzyć w takie brednie o obniżce i to jeszcze z dobrych powodów
Mało tego,przecież jak by do tego doszło to ropa by wywaliła dosłownie w kosmos!!!!

Czy mieszkania,domu są tańsze ?jedzenie,energia,benzyna,ludzie płacą mniej za raty?
Czy jest dokładnie odwrotnie? a niektórzy wierzą w obniżki stóp procentowych,przecież wtedy zanim by się towarzystwo obudziło to była by zwiększona apetyt na ropę,bo przecież jest już dobrze a to co złe jest już za nami... Czy Wy się słyszycie do czego takimi bredniami chcecie doprowadzić? Przecież od razu trzeba wtedy podnosić stopy żeby schłodzić konsumpcje która tylko zwiększa inflacje

Czy Wy naprawdę jesteście tacy naiwni i wierzyliście,że index będzie rósł wiecznie i utrzyma go jedyna akcja z fantastycznej 7 ? Chodzi mi o Nvidia,przecież to było oczywiste,że to jest balon i kwestią czasu jest jej zrzut
Przecież ja dawno pisałem,że tu tylko Tesla się liczy i nic innego,a przecież są inne możliwości,śmiałem się tu z naszego tagowego zawistniaka i mówiłem żeby śmiało inwestował w Apple jak jest taki mądry

#gielda #polityka #gospodarka #inflacja #ekonomia
  • 4
  • Odpowiedz
  • 0
@Polska5Ever:
Zgadzam się,ale ignorować te wszystkie czerwone lampki?

Nie rozumiem jak można przez chwile nawet pomyśleć,że stopy będą spadały z dobrych powodów,że jest już cacy. Nie jest i nie zanosi się na to, aby było

Zawsze piszę,że po bredniach że jest dobrze ludzie słuchają i bukują wycieczki,kupują mieszkania, samochody na kredyt zadłużając się jeszcze bardziej,kupują akcje w dodatku od razu ropa leci do góry i trzeba podnosić stopy,bo inflacja znowu rośnie przez
  • Odpowiedz
  • 0
@Malyburtownik:
Ja już od dawna shortuje spółki,podawałem jakie
Teraz jest bardzo ważne CPI jak będzie większe niż się oczekuje to będzie lipa oraz PPi jutro, po tych danych można podejmować kolejne decyzje
  • Odpowiedz