Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#remontujzwykopem #remont #firma

Kombinował ktoś może z założeniem firmy remontowej tylko na cele własnego remontu?
Tak na chłopski rozum kosztem będzie składka zdrowotna i księgowość, a zyskiem różnica w vacie na materiałach między 22 i 8 procent



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
@mirko_anonim: jak legalnie skonstruować, żeby zrobić coś nielegalnego XD Jakbym wiedział, nie siedziałbym na wykopie, tylko na Bahamach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale wiesz, że jak prowadzisz działalność remontową, to nie kupujesz materiałów na VAT 8%? Tylko kupujesz na VAT 23%, a klienta fakturujesz na VAT 8%, przy pewnych spełnionych warunkach. Więc musiałbyś założyć działalność, kupić materiały, wystawić sam sobie fakturę, wystapić o zwrot VAT XD Na
@johny-kowalski: nie no, oczywiście, że może. Wtedy nawet pełne 23% VAT dla niego i nie musi myślec co z dochodowym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko, że jak założy firmę, kupi materiały, wystąpi o zwrot VAT, zamknie firmę, to oczywiste, że US tego nie łyknie
@Piotrek00: dlaczego nie łyknie? To jest normalna procedura. Jak masz nadpłatę na vacie to us musi zwrócić. Deweloper to jak robi? Też występuje o zwrot nadpłaconego vatu.
@mirko_anonim ja o czymś takim myślałem.
Sp z o.o. najszybciej i najłatwiej(chociaż nie wiem jak tam z przepływem kapitału), bo nie wypuszczasz z jdg towaru samemu sobie.
Materiały musisz kupić na 23, a wszystko co fakturujesz musi być wyjakturowane na cele mieszkaniowe. Pamiętaj, że
@Piotrek00: ale fakturę przychodówą będzie miał. W końcu sobie dom zbuduje i sobie go wyfakturuje.
Po kosztach, ale zawsze.
Kupujesz materiały budowlane i narzędzia za 1mln PLN netto, czyli 1,23 brutto.
Budujesz dom i sprzedajesz go (sobie) za 1,08, bo cele mieszkaniowe.
US zwraca nadpłatę 150k vatu, spółka celowa się rozwiązuje.